Türkiye’nin Yeni Otomobili Erdoğan Tarafından Tanıtıldı

Tanıtılan yeni otomobilin adı, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun kısaltması “TOGG” logosuyla tanıtıldı.

Gösterime TOGG marka yerli otomobilin beyaz renkte sedan ve kırmızı renkte SUV modelleri çıkarıldı.

Otomobillerine tanıtımını ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üstlenerek, kırmızı renkteki TOGG’a bindi ve iki otomobilin arasında durarak kameralara poz verdi.

Erdoğan, “Türkiye daha önce otomobil üretti. Türkiye daha önce uçak da üretti. Ancak bunun önüne geçtiler. Türkiye daha önceki silah, motor ve uçak üretememenin sancılarını çekti. Zamanında ilk türk motor fabrikası Gümüş Motor’u kuran Necmettin Erbakan hocamızı da rahmetle yad ediyorum. Ancak bu sefer yerli otomobil üretiminin önüne geçemeyecekler, buna izin vermeyeceğiz. Zamanında Devrim otomobilinin benzini yok diye karalama kampanyaları yapıldı. Aynı güçler şimdi de çalışmalar yapıyor.” dedi.

“Tüm hakları bize ait olan bu markayla dünyada rekabet eder hale geleceğiz. Oyunun kurallarını artık biz koyuyoruz. Suriye’de Libya’da kuralları biz koyuyoruz. Otomotiv üretiminde dünya yeni bir döneme giriyor. İhracatı 32 milyar doları bulan Türkiye, bu alanda da şartlara ayak uydurması gerek. Yapay zeka ve otonom teknolojileri hızla gelişiyor. Tüm kurumlarımız şarj üniteleri için altyapı çalışmalarını yapıyor.” ifadelerini kullandı.

Otomobillerin ön tanıtımı ise TOGG tepe yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan KARAKAŞ yaptı.

5 ayrı modelde tasarlanan araç, 2022’de seri üretime geçecek. Araç öncelikle 200 ve 400 beygir seçeneğiyle piyasaya sürülecek ve 500 kilometre menzile sahip olacak.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.