Türkiye’yi Sarsan Pınar Gültekin Cinayeti

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden öğrenci olan 27 yaşındaki Pınar Gültekin vahşice öldürülmüştü. Bar işletmecesi Cemal Metin Avcı tarafından dövüldükten sonra bayılan ve ardından boğularak öldürülen Pınar Gültekin’in cansız bedenini varile koyan, ardından üzerine beton döken Avcı, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Pınar Gültekin’den beş gündür haber alamayan ailesi apar topar Muğla’ya gelerek Jandarma’ya kayıp olduğu üçüncü gün içerisinde ihbarda bulumuş, en son görüştüğü kişiler ve görüntülerin yer aldığı onlarca kamera görüntüsü izlendikten sonra katil Cemal Metin Avcı’ya ulaşılmıştı. Zanlının jandarmadaki sorgusunda cinayeti itiraf etmesinin ardından talihsiz kadının cansız bedenine dün ulaşılmıştı.

Sosyal medya üzerinden binlerce kişi kadın cinayetlerinin durdurulması ve artık gerekli adımların atılması konusunda sitemlerini dile getiriyor.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’ta Twitter üzerinden yayımladığı mesajla olayın en yakın takipçisi olacaklarını duyurdu. Katilin en ağır cezayı alması için gerekli olan her şeyi yapacaklarını açıkladı.

Pınar Gültekin’in acılı babası Sıddık Gültekin’in açıklamaları ise yürekleri dağladı.

“Öncelikle size ve bütün Türkiye; ben insanım, herkese saygılarımı sunuyorum. Bütün annelerin ellerinden öpüyorum, bütün kadınların ayaklarından öpüyorum. Benim acımın tarifi edilemez. Benim acım çok büyük. Artık yeter diyelim. Bugün benim ocağım yandı, benim ciğerlerim yandı, ben bittim, öldüm. Bütün ailem bitti. Benim 27 sene verdiğim bütün emekler bitti. Ama bundan sonra hiçbir evlat ölmesin, hiçbir kadın ölmesin, hiçbir kız çocuğu ölmesin. Artık Türkiye öyle olmuş ki, her kız çocuğunun başına birer nöbetçi mi dikmemiz lazım? Pınar benim kızım değil bu saatten sonra, bütün Türkiye’nin kızıdır. Hakan bey, ben ne söyleyeceğimi bilmiyorum gerçekten. Acım çok büyük. Bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bütün Türk halkına teşekkür ediyorum. Muğla Akyaka Jandarma Bölge Komutanlığı’na, Muğla Valisi’ne, Emniyet teşkilatına teşekkür ediyorum. Ben şahit oldum, üç gün üç gece aynı bizim gibi hiç yatmadan görevlerini dört dörtlük yaptılar. Bunu söylemeden geçersem bir yanlış yapmış olurum. Türkiye’nin başı sağ olsun. Annesi tarif edilemez bir acı yaşıyor şu anda. Zaten hasta, orada da doktorlar geldiler müdahale ettiler. Kız kardeşi aynen öyle. Benim 5 tane çocuğum var, dördü de perişan. Biz bunu hak etmedik. Bir insan ne kadar kötü olursa olsun, hiçbir varlık, hiçbir canlı ölümü hak etmiyor. Artık yeter, bu ülke kana doymadı mı?”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.