Twitter ve Facebook Gençlerin En Az Sevdiği Sosyal Medya Platformu Oldu

Yeni bir ankete göre Twitter ve Facebook, gençlerin en az sevdiği sosyal medya platformları çıktı. 

Amerikan bağımsız yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi Piper Sandler’in iki yılda bir yaptığı, 10.000 ABD’li gence çok sayıda endüstriyi kapsayan çeşitli markalar ve hizmetler hakkında sorular sorduğu ankete göre Snapchat, gençlerin sen sevdiği sosyal platformu oldu.

Ankete katılanların yüzde 35’i uygulamanın favorileri olduğunu söylerken, bunu yüzde 30 TikTok ve yüzde 22 ile Instagram izledi. Sadece yüzde 2’si en sevdiklerinin Twitter veya Facebook olduğunu söyledi.

Ankete göre Instagram, gençler arasında en çok kullanılan hizmet oldu ve katılanların yüzde 81’i platformu kullandığını söyledi. Snapchat ve TikTok ise sırasıyla ikinci ve üçüncü oldular.

Sosyal medya şirketleri, genç kullanıcıları hizmetlerine çekmekte zorlanırken Facebook, gençlerin son dönemlerde rağbet gösterdiği TikTok’u kopyalamaya çalışarak Instagram’a yeni özellikler getirmiş ve hatta gençlere özel bir Instagram yayınlamayı planlıyordu.

Ancak son günlerde ortaya çıkan skandallar, milletvekilleri ve eleştirmenlerden gelen tepkiler nedeniyle bu planları durdurmak zorunda kaldı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.