Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti

Deliverance ‘da Lewis Medlock, The Longest Yard’da Paul Crewe, Smokey and the Bandit’de Bo ‘Bandit’ Darville, The Cannonball Run ‘da J.J. McClure ve Boogie Nights filminde Jack Horner rolleriyle hafızalara kazınan Amerikalı aktör Burt Reynolds, 82 yaşında hayatına veda etti.

Reynolds’ın menajeri Erik Kritzer, bir süredir yoğum bakımda bulunan ünlü aktörün Florida’da yer alan Jupiter Sağlık Merkezi’nde ani kalp durmasını sebebiyle yaşamını yitirdiğini açıkladı. US Weekly, Reynolds’ın ölüm anında ailesinin yanında bulunduğunu belirtti.

BURT REYNOLDS KİMDİR?

Burt Reynolds, 11 Şubat 1936 tarihinde ABD, Georgia, Waycross’de Fern H. (Miller) ve Burton Milo Reynolds çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Burton Leon Reynolds Jr.’dır. Palm Beach Lisesinden 1954 yılında mezun oldu. Üniversite için Florida’ya taşındı, futbol bursuyla Florida State Üniversitesinde iki sene okudu. Sakatlanınca 1958 yılında futbolu ve okulu bırakarak sinema oyuncusu olmak için New York’a gitti.

1955 yılında “Gunsmoke” adlı televizyon dizisinde oynamaya başladı. Ardından

1959 yılında”Riverboat”, 1966yılında Dedektif Teğmen John Hawk rolünü oynadığı “Hawk” adlı dizide rol aldı.

1973 yılında “Shamus – Şahane vurgun” adlı sinema Filminde özel dedektif Shamus McCoy karakterini canlandırarak popülaritesini arttırdı.

1972 yılında Woody Allen komedisi olan “Seksten! Korkmuyorum” adlı sinema filminde oynadı.

Çılgın – Smokey and the Bandit sinema filminin 3 serisinde de oynayarak hafızalara kazındı.

1984 yılında “Şehir Isısı – City Heat” adlı sinema filminde Mike Murphy karakterini canlandırırken Clint Eastwood ile birlikte oynadı.

1988 yılında “Zor ölüm” filmindeki John McClane rolü teklif edildi ama kabul etmeyince rol Bruce Willis’e verildi.

1990 yılında başlayan “Evening Shade” dizisindeki rolü için Emmy Ödülü kazandı.

2001 yılında “Yarışçı”- “Driven” adlı filmde Sylvester Stallone ile beraber oynadı. 2005 yılında “En Uzun Mesafe” adlı filmde Adam Sandler ile birlikte rol aldı.

Burt Reynolds, 28 Haziran 1963 tarihinde oyuncu Judy Carne ile evlendi. 9 Temmuz 1965 tarihinde boşandı.

1970’lerin başında kendinden 20 yaş büyük sinema oyuncusu Dinah Shore ile uzun yıllar aşk yaşadı.

29 Nisan 1988 tarihinde oyuncu Loni Anderson ile evlendi ve 17 Haziran 1994 tarihinde boşandı. Quinton Anderson Reynolds (d.31 Ağustos 1988) adında bir oğlu vardır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.