Ünlü Şair Fazıl Hüsnü Dağlarca Şiirleri İle Anıldı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Beşiktaş Belediyesi’nin Levent Kültür Merkezinde düzenlendiği gecede Türk şiirinin usta şairi Fazıl Hüsnü Dağlarca sevenleri ve yakınları tarafından anıldı.

Beşiktaş Belediyesi, doğumunun 100. yılında Türk Şiiri’nin büyük Şairi Fazıl Hüsnü Dağlarca için “Şiir ve Anılarla Dağlarca Gecesi” isimli anma gecesi düzenledi. Ölümünün ardından, yakın dostları ve sevenleri tarafından doğum günü unutulmayan Dağlarca’nın, anma gecesinde 100’üncü yaş günü kutlandı. Levent Kültür merkezinde düzenlenen törende Dağlarca için yakın dostları ve sevenleri tarafından kendisinin yazdığı şiirler okundu. Daha sonra ünlü şairin hayatının anlatıldığı ‘Dağlarca Burada’ isimli belgeselinin bir bölümü izlendi.

Gecede Fazıl Hüsnü Dağlarca şiirleri seslendiren Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar sanatçıya değer verilmesi gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Bir gün herkes sanatın ve sanatçının değerini, anlayacak. Nazım Hikmet’e Sabahattin Ali’ye yaşatılan acılar üzerinden onları her gün anıp okuyorsak bu onlara bir özürdür. Sanatı engellemenin hiçbir yolu yoktur. Sanatçının insanlığa aktardığı en güzel ifadesidir sanat Fazıl Hüsnü Dağlarca’da bu ülkenin en önemli şairlerindendi değeri bilinmeli.”

Anma gecesinde konuşan Ataol Behramoğlu Fazıl Hüsnü Dağlarca ile olan bir anılarını paylaşıp seyircileri güldürdü.

Kaynak: İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.