Ünye Belediye Başkanı Arpacıoğlu, 6 Ayda 30 Kitap Okuyan İki Kişiyi Ödüllendirdi

Ünye Belediye Başkanı

ORDU– Ünye’de Büyük Cami Pasajı’nda kurulan Müftülük Kütüphanesi’nde, son altı ay içerisinde okudukları kitap sayısıyla örnek teşkil eden biri çocuk iki kişi Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu tarafından ödüllendirildi.

Minik okuyucu Fatma Zehra Çiçek, 6 ay içerisinde kütüphaneden alıp okuduğu 30 ayrı kitapla, okumanın yaşının, insanın kendini geliştirmek için bilgi edinmenin boya ve yaşa bakmadığını herkese göstermiş oldu. Bir tekstil atölyesinde çalışıp boş zamanlarını kitap okuyarak değerlendiren İbrahim Uygun (25) ise orta öğretim mezunu olmasına rağmen kişisel gelişimini kitap okuyarak takviye ettiğini söyledi.

Bu örnek davranışı ödüllendirmek isteyen Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, minik okuyucu Fatma Zehra Çiçek ile Uygun’u makamında ağırlayıp ödüllendirdi. Okuma alışkanlığının çok önemli olduğunu ve küçük yaşta kazanılması gerektiğini belirten Arpacıoğlu, “Belki toplum olarak yeteri kadar okumuyoruz. Daha fazla okumamız daha fazla bilgi sahibi olmamız gereken bir toplum olmak durumundayız. Okuma alışkanlığımızı geliştirmek için Ünye Belediyesi olarak elimizden gelen katkıyı vermeye hazır olduğumuzu bir kere daha ifade etmek istiyorum. Eğitim kurumlarımıza özellikle çok hassasiyet göstermeye gayret ediyoruz. Çünkü gençlerimiz, yavrularımız, geleceğimizin garantisi olan çocuklarımız bizim için çok önemli. Bizlere bu vatanı, bugünlere gelmemizi sağlayan başta Aziz Atatürk olmak üzere ahirete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler de geleceğimize daha bilgili daha teknolojik çağa ayak uydurmuş ve muasır medeniyet seviyesine ulaşmış bir ülke bırakmak istiyoruz. Bu manada Ünye Müftülüğümüzün açmış olduğu kütüphanede bizleri memnun eden ve gerçekten gururlandığımız küçük kızımız Fatma Zehra Çiçek ve İbrahim beyin kitap alıp okumaları ve bu kitap sayısının da hayli yüksek olması bizi çok memnun etti.” açıklamasında bulundu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.