Ürdün Kralı Abdullah: ‘Bütçemizin Dörtte Birini Mültecilere Harcıyoruz’

Fotoğraf:İHA

Suriye’deki iç savaş sebebiyle Türkiye’den sonra en çok mülteci barındıran ülkelerden biri olan Ürdün Kralı Abdullah, “Bütçemizin dörtte biri mültecilere gidiyor. Dünyada bütçesinin dörtte birini mültecilere harcayan başka hiçbir ülke yok” dedi.

Kral Abdullah, Ürdün Genelkurmay Başkanı ve üst düzey komutanlarla görüşmede yaptığı konuşmada ABD ve Rusya ile varılan ateşkes anlaşmasına işaret ederek, Ürdün’ün sınırlarını korumaya muktedir olduğunu söyledi.
Ekonomik konulara da değinen Kral Abdullah, orta sınıfı ve fakirleri korumak ve vatandaşların ekonomik şartlarını iyileştirmek için hükümetin tedbirler alması gerektiğine vurgu yaptı. Kral Abdullah, milyonlarca yabancının bulunduğu krallıkta vatandaşlara da destek verilmesi gerektiği belirterek, Ürdün’ün vatandaşlarını korunmasının esas olduğunu söyledi.

Mülteciler konusunda dünyanın kendilerini yalnız bıraktığını söyleyen Abdullah, “Dünya Ürdün’e gerekli yardımı sağlamıyor. Bütçemizin dörtte biri mültecilere gidiyor. Dünyada bütçesinin dörtte birini mültecilere harcayan başka hiçbir ülke yok” diye konuştu.

İHA

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.