Usta Dublaj sanatçısı Sungun Babacan Yaşamını Yitirdi

Birçok sinema filmi ve dizilerde dünyaca ünlü sanatçıları seslendiren ve sesi aklımızda yer edinen usta seslendirme sanatçısı Sungun Babacan vefat etti.

Tom Hanks, John Travolta, Brad Pitt, Tom Cruise gibi dünyaca ünlü aktörleri seslendirmesi ile Türkiye’nin belleğinde yer edinen Sungun Babacan, 63 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Oyuncular Sendikası vefat haberini sosyal medya üzerinden duyurarak;

“Seslendirme mesleğinin efsane isimlerinden, değerli ustamız ve üyemiz Sungun Babacan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesi başta olmak üzere, tüm sevenlerinin ve seslendirme camiamızın başı sağ olsun.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Sungun Babacan Kimdir?

Ekim 1958 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Sungun Babacan, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme Bölümünü bitirdi.

Meslek yaşamına TRT’de başlayan Babacan, 1980’li yılların ortalarında TRT’de ‘Cumartesiden Cumartesiye’ adlı programın sunuculuğunu yaptı.

70’lerde stüdyolara girdiğini söyleyen Babacan’ın sesiyle hayat verdiği ünlü isimler arasında Tom Hanks, John Travolta, Brad Pitt, Tom Cruise, Alec Baldwin, Jean-Claude Van Damme, Nicolas Cage, Sean Penn, Andy Garcia, Bruce Willis, Kevin Costner, Mel Gibson gibi isimler yer almıştı. Babacan uzun yıllar çeviri ve seslendirme yönetmenliği de yaptı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.