Veliaht Prens Bin Salman, Kaşıkçı Cinayeti Sorumluluğunu Üstlendi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, İstanbul’da Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, “Bu olay benim sorumluluğum altında oldu, tüm sorumluluğu üstleniyorum.” dedi.

Prens Bin Selman, Aralık 2018’de Riyad’da bir elektrikli otomobil yarışı sırasında Kaşıkçı cinayetine ilişkin Amerikan televizyon kanalına açıklamada bulunmuştu.

Açıklama, 1 Ekim’de yayımlanacak programın tanıtım fragmanında bulundu.

Fragmanda, Bin Selman’ın Kaşıkçı cinayetiyle ilgili sorulara ilk kez bir söyleşide yanıt verdiği belirtilerek gazeteci Martin Smith ile gerçekleştirdiği diyalogdan kesitler Bin Selman’ın görüntü ve sesi olmadan yayınlandı.

Fragmanda, Smith, “Ona Kaşıkçı cinayetindeki rolünü sorduğumda bana, ‘Bu olay benim sorumluluğum altında oldu. Tüm sorumluluğu üstleniyorum çünkü benim sorumluluğum altına oldu’ cevabını verdi.” şeklinde anlatıyor.

Smith, “Sizin bilginiz olmadan nasıl böyle bir şey olabilir?” sorusunu Bin Selman’ın, “Suudi Arabistan’da 20 milyon insan yaşıyor. 3 milyon devlet çalışanı var.” diyerek yanıtladığını anlatıyor.

Smith, Bin Selman’ın “Peki onlar sizin uçaklarınızdan birini alabilirler mi?” sorusuna da “İşlerimi takip eden görevliler, bakanlar var. Bu onların sorumluluğu. Onların bunu yapmaya yetkisi var.” cevabını verdiğini aktarıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.