Venezuela’da Elektrik Kesintileri Ölüme Yol Açıyor

Venezuela’da günler boyu elektriğin olmayışı 120 kişinin hayatına mal oldu.

Ülkeye çeşitli eyaletlerden gelen yağma haberleri sebebiyle, toplumsal olayların çıkacağı endişesi ile, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun Perşembe gününden itibaren devam eden elektrik kesintilerinden, ABD destekli olduğunu düşündüğü muhalefetin sabotajını sorumlu tutuyor.

Sağlık Çalışanları Ağı’ndan yapılan açıklamaya göre, elektrik kesintisi ile ilgili doğrudan alakalı ölenlerin sayısı 21 oldu. Dolaylı yollardan ölenler ise 100’ü geçti. Ülke genelinden net bilgiler alınamadığı için, rakamın daha yüksek olabileceği bildirildi.

Tarihinin en ciddi krizini yaşayan Venezuela başkenti Caracas’ta kısmi düzeltmelerle elektrikler gidip geliyor fakat diğer bölgeler tamamen karanlığa gömülmüş şekilde.

Kesinti, akaryakıt istasyonlarının önünde çok uzun kuyruklara neden olurken sekteye uğrayan iletişim ve internet erişimi nedeniyle Venezuelalılar otoyol kenarlarında sinyal bulunan bölümlerde saatlerce bekliyor. 

Birçok bölgesinde şebeke suyu sağlanamayan Caracas’ta vatandaşlar park ve bahçelerdeki kaynak ve hatlardan evlerine su taşıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.