Yazar Siyami Yozgat’ın ‘Usat’ Adlı Romanı Tanıtıldı

Yozgatlı yazar Siyami Yozgat’ın kaleme aldığı “Usat” isimli roman Çapanoğlu Kentpark Sosyal Tesisleri’ndeki yemekli toplantıda tanıtıldı.
Tanıtım yemeğine Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer’in yanı sıra yazar Siyami Yozgat, Şairler ve Yazarlar Dernek Başkanı Ahmet Sargın ve basın mensupları da katıldı.
Başkan Başer, Yozgatlı şair ve yazarlara sahip çıkmak adına yemek düzenlediklerini belirterek, “Yozgat’ta Çapanoğullarını kulaktan duyma olarak öğreniyoruz. Bu romanı ben okudum, çok güzel. Yazarımız Siyami Yozgat’ı tebrik ediyorum. Herkese de bu romanı okumasını tavsiye ediyorum.” dedi.
Yozgat Şair ve Yazarlar Dernek Başkanı Ahmet Sargın ise Yozgatlıların yazar ve şairlere sahip çıkmasını istedi. Sargın, “Yozgatlı şair ve yazarlarımızı teşvik etmek adına, gelecekte Yozgat’ın ünlü yazarların çıkarması adına çalışma yapılmasını istiyoruz. Yozgat’ın ünlü yazarları olsun ve Türkiye genelinde tanınsın istiyoruz.” diye konuştu.
“Usat” isimli romanın yazarı Siyami Yozgat da Belediye Başkanı Yusuf Başer’in kendisine gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Yozgat şöyle konuştu: “Sanat adamı olarak bu tür toplantılar Yozgat’ın kültür sanatına katkı sağlar. Şair ve yazarlarımız yerelden kurtulup ülke genelinde tanınmasına vesile olur. Yozgat’ın şiirini, sanatını, romanını yaptığımız çalışmalarla ileriye götürmek bizi sevindirir. Yozgat’ta güçlü şairlerimiz var ancak romancı olarak ilimizde fazla yazar yetişmedi. Roman yazmak için, uzun soluklu bir çalışma yapılması ve ciddi bir araştırma incelemeye gerek duyulması, önemli bir birikime sahip olunması gerekiyor.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.