Yıldırım: “ABD Doları Silah Olarak Kullanıyor”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım İsviçre’ye düzenlediği ziyaret kapsamında, Cenevre kentinde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı’na katıldı.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, ABD’nin uluslararası dolaşımda bulunan doları bir silah olarak kullandığını ifade ederek “Gittikçe dünyada müttefiki azalan ABD, tek müttefike sarılmış vaziyette, o da dolar. Onunla ülkelere ayar vermeye çalışıyor” ifadesinde bulundu.

Yıldırım toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs’ün ABD tarafından İsrail’in başkenti ilan edilmesi üzerine İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantıyı hatırlatarak, “Tabii bununla da kalmadık daha sonra da Birleşmiş Milletler’de (BM) de yine girişimler devam etti ve BM’de genel kurul acil toplanmak sureti ile 129 BM üyesi, sadece Müslüman ülkeler değil, Avrupa’dan, Afrika’dan, Latin Amerika’dan çoğunlukla bu kararın yanlışlığını en sert bir şekilde kınanması yönünde bir karar çıktı” açıklamasında bulundu.

Müslüman ülkelerin birliklerini korudukları taktirde dünya kamuoyunda seslerini yükseltebildiklerini söyleyen  Yıldırım, “Biz bir olursak beraber olursak daha iri oluruz ve bölgemizin, Müslüman ülkelerinin konularını uluslar arası platformda savunabiliyoruz” dedi.

“FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BAŞI ABD TOPRAKLARINDA FAALİYETİNİ RAHATÇA SÜRDÜRÜYOR” 

15 Temmuz darbe girişimi sürecinde teşkilatın Türkiye’nin yanında durduğunu belirten Yıldırım, “Bu alçak darbede Türkiye’nin yanında yer aldınız, demokrasinin yanında yer aldınız. FETÖ terör örgütünün başı ABD’de, Pensilvanya’da yaşıyor ve ABD topraklarında bugün hala faaliyetini rahatça sürdürüyor. Bununla da sınırlı değil, dünyanın her yerinde 160’dan fazla ülkede maalesef bunlar varlıklarını sürdürüyorlar” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.