Yörük Çadırıyla Ziyaretçilerini Yeşilçam’a Yolculuk Yaptırıyor

Tiyatro ve sinema sanatçısı Sümer Tilmaç, Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Gündoğdu beldesinde bir akaryakıt istasyonun avlusuna kurduğu Yörük çadırıyla 46 yıllık sanat hayatıyla ilgili fotoğraflarını sergiye çıkardı.

Ünlü oyuncu Sümer Tilmaç, bölgede kültür ve sanat etkinliklerine katkıda bulunmak için Yörük çadırında tiyatro oyunları sergileyecek. Yörük çadırında 45 fotoğraf bulunduğunu belirten Tilmaç, sergiye koyduğu resimlerin açacağı 3 Yörük çadırıyla birlikte 200’e çıkaracağını belirtti. Çadırda sergilediği resimlerde Gazanfer Özcan, Kadir Savun, Kemal Sunal, Erol Taş, Adile Naşit, İhsan Yüce ve Sami Hazinses’in hayatlarını kaybettiğini belirten Tilmaç, bugüne kadar 224 film ve dizide rol aldığını, sanat hayatı süresince kendisine örnek aldığı sinema oyuncusunun Münir Özkul olduğunu kaydetti.

Tilmaç, “Kurdumuz Yörük çadırıyla Manavgat’ın kültür ve sanat hayatına katkıda bulunmak istiyorum. Çadır sayısını kısa sürede 3’e çıkaracağız. Çadırı ziyaret edenler Yeşilçam’a yolculuk edecek. İleriki günlerde Şener Şen, Bulut Aras, Kadir İnanır, Müjdat Gezen, Halit Akçatepe ve Abdullah Şahin gibi Türk sinemasının duayenlerini çadırda ağırlayacağız. Okullarda öğrencilerimizin oynadığı oyunları çadırda sahleyeceğiz. Böylece öğrencilerimiz tiyatro oyunlarını daha profesyonel yapma imkanı sağlayacak.” diye konuştu.
Tilmaç, ayrıca çadırda Yörük kültürünü tanıtmaya yönelik kullandıkları eşyaları da sergileyeceklerini kaydetti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.