Zara ve Sertap Erener ‘Atatürk’ü Anma Konseri’nde Birlikte Sahne Aldı

İZMİR-İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Atatürk’ü Anma Özel Konseri, Zara ve Sertap Erener’i aynı sahnede buluşturdu.

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin desteğiyle 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserin ilk bölümünde Ekrem Zeki Ün’ün “Atatürk’e Armağan” adlı eseri, ikinci yarısında ise Sabri Tuluğ Tırpan’ın “Kahraman Türk Kadınları” adlı çalışması seslendirdi. ‘Kahraman Türk Kadınları Oratoryosu’nun dünya prömiyerinde pop müzik ve halk müziğinin iki önemli ismi Sertap Enener ve Zara solist olarak sahne aldı.

Şefliğini İbrahim Yazıcı’nın yaptığı konserde, ünlü sanatçılara İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) Müdürü ve Sanat Yönetmeni Aytül Büyüksaraç eşlik ederken, İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Hülya Savaş da anlatıcı olarak sahnedeki yerini aldı. Konserde Erener ve Zara performanslarıyla büyük beğeni topladı. İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) desteğiyle organize edilen konser, izleyiciler tarafından ayakta alkışladı. Konseri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, İZSİAD Başkanı İlknur Denizli ile çok sayıda davetli izledi.

Gecede İZSİAD tarafından 2003 yılından bu yana düzenlenen, İzmir’in ve Türkiye’nin kalkınmasına katkı koyan firma ve sivil toplum örgütlerinin desteklenmesi amacıyla verilen ‘İzmir’e Katkı’ ödülleri de sahiplerini buldu. İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlknur Denizli tarafından ödüle layık görülenler açıklandı. Firma olarak PEKTİM, sivil toplum kuruluşları dalında da Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ‘İzmir’e Katkı’ ödülüne layık görüldü. PEKTİM CEO’su Kenan Yavuz ödülünü, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan, Soyer’de Vali Yardımcısı Nevzat Ergün’den aldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.