“10-11 Kasım’da Paris’te Bir Uluslararası Toplantı Var”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “10-11 Kasım’da Paris’te bir uluslararası toplantı var. Bu toplantıda Sayın Trump’la da bir görüşmeyi, daha farklı konular olmak üzere ruberu, yüz yüze yapma imkanımız olacak.” ifadesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mabeyn Köşkü’nde Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile baş başa görüşmesinin ve Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi Oturumu’nun ardından düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Rusya’da tutuklu bulunan siyasi mahkumlara ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, “Daha önce iki Kırımlı kardeşimiz bize söylenmişti, bunu Rusya tarafına Sayın Putin’e iletmiştik ve serbest bırakılmışlardı. Şimdi daha geniş bir liste verildi ve listeyi de biz yine hemen Rusya tarafına ilettik. Temennim odur ki onlarla ilgili de bu süreci takip edeceğiz, başarılı oluruz.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’la yaptığı telefon görüşmesine yönelik soru üzerine, görüşmede masada olan çok önemli konuların bulunduğunu anlatarak, bunlardan birinin kuzey Suriye’deki gelişmeler olduğunu vurguladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.