10,000’den Fazla Kişi Falun Dafa Konferansı’na Katıldı

Falun Dafa’nın kurucusu Bay Li Hongzi, 10,000’den fazla Falun Dafa uygulayıcısına sesleniyor. Barclays Center, Brooklyn, New York (Larry Dye/The Epoch Times)

Falun Gong‘un kurucusu Bay Li Hongzhi, Broklyn’deki Barclays Center’da 10,000’den fazla kişiye spirütüel bir disiplin olan Falun Dafa uygulaması hakkında konuştu.

Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar, birbirleriyle uygulama hakkında tecrubelerini paylaşmak üzere bir araya geldi.

Paylaşımda bulunmak isteyen Falun Dafa uygulayıcıları, sırayla kürsüye çıkarak uygulamanın hayatlarındaki etkilerini anlattılar. Dinleyen uygulayıcılardan pek çoğu, konuşmacıları dinledikçe gözyaşlarını tutamadılar. Herkes deneyimleri sayesinde birbirine uygulamanın sağladığı kişisel gelişim anlamında ilham verdi.

Çince, İspanyolca, Almanca, Korece, Japonca ve İtalyanca’da dahil olmak üzere, konuşmaların eş zamanlı çevirisi için dünyanın her yerinden çevirmen katılımcılar hazır bulundu.

Falun Gong (Falun Dafa olarak da bilinir), öğrenmesi kolay beş takım Qigong egzersizinden oluşan bir kişisel gelişim uygulamasıdır. Bay Li Hongzhi tarafından Çin’in kuzeydoğu şehri Changchun’da, 1992 yılının Mayıs ayında halka açıklandı. “Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü” ilkelerine dayanan uygulama çok sevildi ve dünya çapında hızla yayıldı. O zamandan beri 80’den fazla ülkeye yayılmış durumdadır.

New York’ta yapılan konferans aynı zamanda Falun Dafa‘nın doğuşunun 27. yılı kutlamasıydı.

10,000’den fazla katılımcı Falun Dafa konferansına katıldı. Barclay’s Center, Brooklyn, N.Y. (Edward Dye/The Epoch Times)

Katılımcılardan biri, Falun Dafa‘yı öğrendikten sonra daha sakin bir insan olduğunu ve yaşamdaki amacının ne olduğuna dair daha derin bir anlayış elde ettiğini söyledi. “Hayatlarımızı birçok ‘iş’ ile dolduruyoruz… Peki biz neden insanız?…” dedi.

Zulüm Hakkında

1992 yılında Çin’de halka hızla yayılmaya başlayan uygulama, 1999 yılında 100 milyon kişinin uygulamaya başlaması sebebiyle, Çin Komünist Partisi’nin dikkatini çekti ve bu kadar fazla sayıda insanın uygulamasını bir tehdit olarak algılayan, zamanın devlet başkanı Jiang Zemin tarafından Falun Dafa uygulamasının yasaklanması ve uygulamasının yok edilmesi emri verilmişti. Uygulayıcıların hiç bir suç kaydı olmamasına rağmen, Falun Dafa’yı destekleyenleri hapise atmışlardır. Sağlığa çok iyi gelen ve hatta yasaklanmasından önce birçok ödül alan Falun Dafa uygulamasında, uygulayıcıların organ kalitelerinin çok yüksek olması sebebiyle, devlet hastaneleri tarafından organ naklinde yoğun talep gördüğü tarafsız raporlarla açıklanmıştır. Çin Komünist Partisi tarafından toplama kamplarında hapsedilen uygulayıcıların; rızası olmadan organları alınmakta olduğu ve devlet hastanelerine yüksek meblağlara satıldığı belirtilmektedir.

Çin’de uygulayıcılar, tutuklanarak hapishanelere, çalışma kamplarına, beyin yıkama merkezlerine ve sık sık işkence gördükleri tesislere, inançlarını bırakmak için atılmaya devam ediyorlar. Bu sistematik zulüm bazı ailelerin dağılmasına da sebep olmakta ve tüm bu yaşananlar için dünya kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yapılmaya devam edilmektedir.

Zulüm hakkındaki haberleri aktaran Minghui.org websitesi, işkence ve tacizden 4.304 ölümün gerçekleştiğini doğruladı. Çin’den bilgi alma zorluğundan dolayı gerçek sayının çok daha yüksek olduğuna inanılıyor.
Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.