11 Ayda 77 Kilo Verdi

Bahadır Elmas 77 kilo verdi

Muğla’nın Milas ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki Bahadır Elmas, 11 ayda 155 kilodan 78 kiloya düştü. 77 kilo veren Bahadır Elmas, en çok kilo veren hasta ünvanına sahip oldu. 

155 olan kilosuyla hareket güçlüğü çeken 34 yaşındaki Bahadır Elmas, bir gazetede okuduğu haber üzerine Denizli’ye giderek Elmas Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim Üyesi Prof. Dr. Koray Tekin’in yaptığı mide küçültme ameliyatları ile 11 ayda 77 kilo verdi. 19 Aralık 2011 günü ameliyat olan Bahadır Elmas, 11 ayda 155 kilodan 78 kiloya düştü ve hayata adeta yeniden başladı. Kilolarını verdikten sonra nişanlanan Elmas, o dönem giydiği pantolonların tek bacağına artık tüm bedeni girebiliyor. 13 yaşında geçirdiği bir rahatsızlık sonucu kilo almaya başladığını söyleyen Elmas, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Ben 2 kilo 900 gram olarak dünyaya gelmişim. 13 yaşında geçirdiğim bir hastalıktan sonra devamlı olarak kilo almaya başladım. Benle beraber rahatsızlık geçiren teyzekızı da benim gibi sürekli kilo almaya başladı. 3 gün aç kaldım yine 1 gram veremedim geçen sene bu zamanlarda ulusal bir gazetede ismini hatırlayamadığım genç bir obezite kadının hikayesini okudum ve 60 kilo verdiğini öğrendim. Kısa süre sonra ailemle oturup kararımı verdim. Belli sürelerle kontrole gidiyoruz. Benimle beraber ameliyat olan hastalardan en çok kilo vereni benim. Profesör Doktor Koray Tekin’e ameliyat oldum, sanki yeniden dünyaya gelmiş gibiyim.”

Bugüne kadar 400’e yakın mide küçültme ameliyatı yaptıklarını söyleyen Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Koray Tekin ise, ameliyatlarda yüksek bir başarı oranı tutturduklarını, obezite olup diyetle, sporla kilo veremeyen hastalara bu ameliyatı yaptıklarını ve önemli sonuçlar aldıklarını ifade etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.