11. Türkiye Off-Road Oyunları’nda Zafer Bulgar Ekibinin

TEKİRDAĞTekirdağ Kartaltepe’de gerçekleşen İstanbul Off-Road Kulübü / İSOFF tarafından 11.’si düzenlenen Türkiye Off-Road Oyunları’nda ilk sırayı Bulgar ekip aldı.

300’e yakın 4×4 aracın katılımı ile gerçekleştirilen Türkiye Off-Road Oyunları’nda, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden ve yurtdışından Tekirdağ’a gelen off-road tutkunları, 3 gün boyunca eğlence ve adrenalini bir arada yaşadılar.

Off-road ruhunu canlı tutmak amacı ile gerçekleştirilen büyük kamp, sadece 4×4 araçların ulaşabileceği Kartaltepe yaylasında düzenlendi. Tekirdağ’ın tanıtımı açısından çok önemli olan Off-Road yarışlarına Türkiye’nin dört bir yanından gelen ekiplerin yanı sıra başta Bulgaristan, Finlandiya, Yunanistan gibi çeşitli ülkelerden de ekipler gelip yarışmalara katıldı.

Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Tekirdağ’ın Kartaltepe mevkiinin Off Road yarışları için mükemmel bir yer olduğunu belirtirken bu yarışmanın her yıl geleneksel hale ve daha geniş kapsamda olması adına çalışmalarımızı şimdiden başlattıklarını belirtti.

Tekirdağ’da aynı zamanda Yamaç paraşütü, yelken sporu, yüzme, dağ yürüşü başta olmak üzere hemen hemen tüm sporların yapılmasının mümkün olduğunu söyleyen Adem Dalgıç, İstanbul’a yakın olan Tekirdağ için profesyonel kulüpleri de kamp yapmaları için Tekirdağ’a davet etti.

Türkiye Off-Road Oyunlar’ı sonucunda ilk sırayı Yaser Atasanov ve Adrey Imamov’dan oluşan Bulgar ekip aldı. İkinci sırada İstanbul’dan katılan Atahan Ofluoğlu – Aytuğ Tüzalp yer alırken, 3. Tekirdağ’dan oyunlara katılan Ali Hakan Aslan ve Seçkin Koşmacı ekibi oldu. Bayanlar Klasmanında ise ilk iki sırayı Sibel Baybatır ve Senem Kantarcıoğlu aldı. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.