Putin’den ABD’ye Teşekkür

Fotoğraf İha

Rusya Devlet Başkanı Putin, St. Petersburg’da DEAŞ’ın planladığı bombalı terör eyleminin önlenmesi konusunda yardımlarından dolayı ABD Başkanı Trump’a teşekkür etti.

Kremlin tarafından yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD Başkanı Donald Trump’la yaptığı telefon görüşmesinde ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı’nın (CIA) St. Petersburg’daki terör eylemini önlemekte yardımcı oldukları için teşekkür ettiği bildirildi.

Kremlinin açıklamasında, CIA tarafından sağlanan bilgilerin St. Petersburg’daki Kazan Katedrali’nde ve kentin diğer yerlerinde bombalı eylem planlayan teröristlerin tespit edilerek gözaltına alınmasını sağlayan bilgilerin vermesiyle bir terörist grubun tespit edilmesine ve tutuklanmasına yardımcı olduğu belirtildi. Putin’in Trump’tan Amerika Merkezi İstihbarat İdaresinin (CIA) başkanına ve operatif bilgi edinen istihbarat servisleri çalışanlarına teşekkür etmesini istediği de kaydedildi.

Üç gün önce St. Petersburg’da özel operasyon yapılmış ve DEAŞ’la irtibatlı olup bombalı saldırılar düzenlemeyi planlayan yedi kişi gözaltına alınmıştı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.