13 Mayıs Dünya Falun Dafa Günü Kutlanıyor

Falun Dafa uygulayıcıları meditasyon yaparken (Fotoğraf: Minghui.org)

Dünya Falun Dafa Günü, tüm dünyada coşku ile kutlanıyor.

İlk kez 1992 yılında Li Hongzi tarafından halka tanıtılan bir qigong meditasyonu olan Falun Dafa (Falun Gong olarak da bilinir) günümüzde dünyada milyonlarca insan tarafından uygulanıyor. Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkeleri üzerine kurulan Falun Dafa uygulaması, İçsel huzur ve sakin bir zihin sağlayan 5 takım egzersiz içeriyor.

Falun Dafa uygulamasının 1992 yılında halka açıklanmasından sonra, uygulayan kişilerin sağlık üzerinde yaşadığı mucizevî gelişmeler sonucunda daha fazla insana ulaştı ve kısa zamanda Çin’de ve dünya çapında büyük bir hızla yayıldı.

Günümüzde Amerika, İngiltere, Almanya, Avustralya, İsveç başta olmak üzere dünyanın 100’den fazla ülke ve bölgesinde 100 milyondan fazla insan tarafından uygulanmaktadır. Falun Dafa şimdiye kadar başta Birleşmiş Milletler olmak üzere dünya çapındaki birçok örgüt, kuruluş ve ülkeden 1045 ödül ve 2890’dan fazla destek mektubu almıştır. Ayrıca Falun Dafa’nın kurucusu Li Hongzhi, 2000, 2001 ve 2002 yıllarında 3 kez üst üste Nobel Barış ödülüne ve Sakharov Özgürlük Ödülüne aday gösterilmiştir.

Washington D.C.’deki Pennsylvania bulvarında yüzlerce Falun Gong uygulayıcısı her sene, Çin’de işkence sonucu ölmüş olan Falun Gong uygulayıcılarını anıyorlar. (Fotoğraf: TIM SLOAN/Getty Images)


Çin’de Falun Dafa uygulayıcılarına zulüm uygulanmaktadır.

1992 yılında Çin’de halka hızla yayılmaya başlayan uygulama, 1999 yılında 100 milyon kişinin uygulamaya başlaması sebebiyle, Çin Komünist Partisi’nin dikkatini çekti ve bu kadar fazla sayıda insanın uygulamasını bir tehdit olarak algılayarak, zamanın devlet başkanı Jiang Zemin tarafından uygulamamın yasaklanması emri verilmiştir. Ve karalama kampanyaları başlatılarak Falun Dafa uygulamasının yok edilmesi istenmiştir. Uygulayıcıların hiç bir suç kaydı olmamasına rağmen, Falun Dafa’yı destekleyenleri hapise atmışlardır. Uygulayıcıların organ kalitelerinin yüksek olduğu bilimsel olarak kanıtlandığı için, devlet hastaneleri tarafından organ naklinde yoğun talep görmektedir. Çin Komünist Partisi tarafından toplama kamplarında hapsedilen uygulayıcıların; rızası olmadan organları alınmakta ve devlet hastanelerine yüksek meblağlara satılmaktadır.

Gao Weiwei, Falun Gong’a olan inacı yüzünden komünist Çin rejimi tarafından öldürülen kızkardeşi Gao Rongrong’un fotoğrafını tutarken. , 22 Haziran 2018. Washington. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

Falun Dafa hakkında ayrıntılı bilgi için; falundafa.org 

Uygulayıcı deneyimleri ve zulüm hakkında bilgi için; tr.clearharmony.net

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.