13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Kapanış Konseriyle Sona Erdi

Moskova Virtüözleri’ne genç yeteneklerin eşlik etmesi dikkat çekti

Dünyaca ünlü sanatçıları Antalya’da buluşturan 13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Şef Spivakov’un yönetimindeki Moskova Virtüözlerinin konseriyle sona erdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Antalya Piyano Festivalinin kapanış konserini her yıl olduğu gibi bu yıl da festivalin daimi orkestrası Moskova Virtüözleri gerçekleştirdi. İzleyicilere unutulmaz bir gece yaşatan Moskova Virtüözleri’ne solist olarak Philipp Kopachevsky (piyano) ve Spivakov Vakfı’nın genç yeteneklerinden Julia Schasnovich (flüt), Dmirtry Prokofiev (viyolonsel) ve Matvey Sherling (saksafon) eşlik etti.

Konser sonrası Antalya’nın Rusya’daki kardeş şehri Rostov’un Belediye Başkan Yardımcısı Valentina Ledeneva, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Deniz Filiz, Antalya Büyükşehir Belediyesi kültür sanat iştiraklerinden Anset Genel Müdürü Sancar Sayın ve Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Akgün Keskin Sakarya sanatçıları tebrik ederek birer plaket verdi. Plaket töreninin ardından konserin gerçekleştiği Atatürk Kültür Merkezi’nin fuayesinde kapanış kokteyli düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu geceye Antalya’da yaşayan Ruslar da ilgi gösterdi. Rus izleyiciler, şef Vladimir Spivakov ve Moskova Virtüözleri’ni daha önce Rusya’da izleme imkanı bulamadıklarını ve onları festivalde seyretme şansı yakalamaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Sanat Yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı ve Volkswagen ana sponsorluğunda gerçekleşen festival, 13. yılında sahnedeki konserlerin yanı sıra halk konserleri ve öğrenciler ile sanatçıları bir araya getiren atölye çalışmaları ile de izleyicilere unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.