22 Yaşında 22 Bin Dolarlık Trafik Cezası Yedi

Resim: Getty Images

DUBAİ– Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı 22 yaşındaki bir gencin 22 bin 300 dolarlık trafik cezası topladığı bildirildi. Cezaların 20 bin 400 doları Dubai’de, bin 900 doları ise diğer emirliklerde kesildi.

Gulf News’te çıkan haberde, polis kaynaklarına göre, ismi M.A. olarak geçen kişi, trafik cezalarını 2008-2009 yılları arasında topladı. M.A.’nın kendini düzeltmek için söz verdiği ve hız yapma isteğini kontrol edemediğinden dolayı pişman olduğu öğrenildi.

Gazetedeki haberde hız tutkunu gencin sekiz ay önce ciddi bir kaza geçirdiği ve omuriliğindeki kırık ve bacağındaki yaralanma nedeniyle artık araba kullanamaz hale geldiği belirtildi.

Dubai Polisi Genel Trafik Departmanı müdürü Muhammed Seyf El Zafeyn, gencin durumundan ve özellikle kazada ciddi olarak yaralanmasından dolayı kendisine acıdığını ve cezasını yarıya indirdiğini söyledi. Fakat El Zafeyn, bunun ‘dikkatsiz araç kullanmanın yanlış olmadığı’ manasına gelmediğini vurguladı.

M.A.’nın arabasına polis tarafından 510 gün el koyulacağı fakat El Zafeyn’in direktifiyle cezanın 255 güne indirildiği ifade edildi.

Habere göre toplam 22 bin dolardan fazla trafik cezası yiyen genç, Nissan Patrol marka cipe biniyor.

Arabasının değeri 51 bin 200 dolar olmasına rağmen M.A. yaklaşık 55 bin dolar daha harcayarak motoru güçlendirmek için aracı modifiye etmiş.

Bir devlet dairesinde çalışan M.A., “Arabamın çok yüksek hızda gidebilmesi için parçalar taktırdım ve bunun için 82 bin dolar borç aldım. Başıma gelenlerin ardından bu kararımdan dolayı pişmanım. Parayı daha faydalı işlere yatırabilirdim.” dedi.

M.A. ayrıca, 15 yaşında araba sürmeye başladığını; arkadaşlarının yarısını araç ya da motor kazalarında kaybettiğini ve kendi yaptığı kaza esnasında emniyet kemerinin takılı olmadığını da sözlerine ekledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.