23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Malezya’da da kutlandı

KUALA LUMPURMalezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da bulunan, Türk Büyükelçiliği ve Horizon Türk Okulu’nun ortaklaşa düzenlediği 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlamaları, Türk ve Malezyalıları bir araya getirdi. Dün gerçekleşen organizasyona Malezya’da yaşayan Türklerin yanı sıra Malezyalılar da büyük katılım gösterdi. Türklerin yani sıra Horizon Türk Okulu’nda eğitim gören farklı ülkelerden çocuklar da kutlamalara eşlik etti.

23 Nisan kutlamalarına Türkiye Büyükelçisi Serap Ataay’ın yanı sıra ve büyükelçilik görevlileri de tam kadro katıldı. Kutlamalar sırasında Horizon Türk Okulunda eğitim gören Afrikalı, Endonezyalı, Malezyalı ve Çinli öğrencilerin bulunduğu müzik korosu, 23 Nisan şarkılarını ve İstiklal Marşı’nı Türkçe olarak seslendirdi. Ayrıca, bu sene Türkçe Olimpiyatları’nda Malezya’yı temsil edecek olan iki Malezyalı öğrencinin şiirlerini ve şarkılarını Türkçe seslendirmesi de kutlamalara renk kattı.

Gün boyunca, konuklara Türk yemekleri ve Maraş dondurması ikram edildi. Çocuklara Büyükelçi Serap Ataay tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı. Sahneye çıkıp bir konuşma yapan Ataay, çocukların Türk geleceği için ne kadar önemli olduklarına değinirken, “Atatürk’ün bugünü onlara armağan ettiğini, çocuklarımıza her zaman hatırlatmalıyız.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.