23 Nisan’da Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi

Fotoğraf : İstanbul Büyükşehir Belediyesi Resmi Sitesi

 İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre bu hafta sonu yasağı 23 Nisan Cuma gününü de kapsayacak.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması” konulu genelge gönderdi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede hafta sonu sokağa çıkma yasağının cuma günü ile birleştirileceği belirtildi. 

23 NİSAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BU AKŞAM SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı için “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayacak. Sokağa çıkma yasağı 23, 24 ve 25 Nisan’ı kapsayacak.  Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek. Daha önce genelge ile belirtilen “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” aynen geçerli olacak.

23 NİSAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN KİMLER MUAF? 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli kişiler tören ve kutlama programları süresiyle sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Daha önce genelgeyle belirtilen “sokağa çıkma kısıtlamasından muaf yerler ve kişiler listesi” aynen geçerli olacak.

TBMM, Anıtkabir ve Birinci Meclis’te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, şu esaslara göre kutlanacak:

“Milli Eğitim Bakanlığının 6 Nisan 2021 tarihli yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek. Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrim içi etkinliklere ağırlık verilecek.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.