3. Mezopotamya Rallisi, 13-14 Kasım Tarihlerinde Yapılacak

İSTANBUL2010 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı 3. Mezopotamya Rallisi, 13-14 Kasım tarihlerinde Güneydoğu Anadolu’nun tarihi merkezi Mardin’de düzenleniyor. Bonus Parkur Racing pilotu Özen Özer, bu yarışta 2010 Türkiye Ralli Gençler Birinciliği’ni ilan etme hedefi ile start alıyor.

İlk kez 2007 yılında gerçekleştirilen ve bölgede yapılan ilk otomobil sporu aktivitesi olarak büyük yankı uyandıran Mezopotamya Rallisi, üçüncü kez Güneydoğu Anadolu’nun tarihi merkezi olan Mardin’de. Bu yıl 13-14 Kasım tarihleri arasında düzenlenen organizasyon, Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan veren sezonun son yarışı olması ile de dikkat çekiyor.

Yarın sabah 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki start seremonisi ile başlayacak ralli, 85.65 km’si özel etap olmak üzere toplamda 315.90 kilometrelik parkurda iki gün koşulacak. Toprak zeminli rallinin ilk günü, Çağlar, Mardin, Sancar, Kabala-Bilen etaplarının ikişer kez geçilmesi ile tamamlanacak. 3. Mezopotamya Rallisi, 14 Kasım Pazar günü dört etabın bir kez daha geçilmesinin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek.

Bonus Parkur Racing, bu yarışa Özen Özer-Burak Söğüt ve bir diğer genç ekip Ömür Yıldırım-Ercan Kerelti ile katılıyor. Bu sezon Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil Bosphorus Rally ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 9. yarışı olan Hitit Rallisi’ni Gençler Birincisi olarak tamamlayan ve Yeşil Bursa Rallisi’nde Genel Klasman beşincisi olarak kariyerinin en iyi derecesini elde eden Özen Özer, bu yarışta finişe ulaşarak 2010 Türkiye Ralli Gençler Birinciliği’ni ilan etmeyi hedefliyor.

Garanti Bonus ana sponsorluğunda, Unifree Dutyfree, Dexter, Ravika, Technospray, Pirelli ve AEK Weld katkıları ile mücadele eden Bonus Parkur Racing, son yarış öncesinde Türkiye Ralli Takımlar Birinciliği ve Fatih Kara-Bilge Ayan ekibi ile Türkiye Ralli Grup N Birinciliği’ni ve Kemal Gamgam-Birol Otağ ekibi ile de Türkiye Historic Rally Şampiyonluğu’nu garantilemişti. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.