40. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması Makedonya’da Yapılacak

40. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması’na katılacak milli takım kafilesinde yer alan Yeliz Ay Yıldız, “Bir aksilik olmazsa, şampiyon olacağıma söz veriyorum” dedi.

Milli sporcu, Makedonya’da yapılacak yarışlar öncesinde, hedeflerini ve kamp sürecini değerlendirdi. Yarışlarda 5 erkek, 3 de kadın olmak üzere toplam 8 sporcuyla mücadele edeceklerini belirten Yeliz Ay Yıldız, “Daha önce bu yarışlarda 12 birinciliğimiz var. Bu sene bu sayıyı 13’e çıkarmak için mücadele edeceğiz. Tüm Balkan ülkelerinin katıldığı bu yarışmalar oldukça çekişmeli geçiyor. Sadece Kosova, bayan takımıyla katılmıyor. Bayanlar olarak en ciddi rakibimiz Romanya. Biz elimizden gelenin en iyisi yaparak, hem ferdi, hem de takım halinde madalyayla ülkemize dönmek istiyoruz. Bir aksilik olmazsa kendi adıma şampiyonluk için söz veriyorum” diye konuştu.

Yeliz Ay Yıldız, dün yapılan milli takım seçmeleri nedeniyle sporcuların ağır antrenmanlardan kaçındığını kaydederek, ”Herkes milli formayı taşıyabilmenin gururunu yaşamak için bu seçmelere büyük önem verdi. Bu nedenle de antrenmanlar çok yoğun bir tempoda geçmemişti. Fakat bugün itibariyle idman sayımızı hem erkekler, hem de bayanlar olarak günde ikiye çıkarıyoruz. Yarışlara en hazır halde gideceğiz ve orada ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diyerek sözlerini tamamladı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.