81 İlde ‘Aile Çalıştayı’ Düzenleniyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 81 ilde “Aile Çalıştayı” düzenliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 81 ilde ‘Aile Çalıştayı’ gerçekleştiriliyor. Amaç, Türkiye’deki sosyal sorunların tespiti ve çözümü ile ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahının artırılması olacak.

Çalıştayın önemine dikkati çeken Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, “Aileyi merkeze alan vizyonu ülkemizde tanımlayacağız” dedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, çalıştaylar, 81 il müdürlüğü koordinasyonunda, üniversiteler, akademisyenler sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. 22 Eylül’e kadar çalıştaylar devam edecek.

Çalıştaylarda, ‘aile, eşitlik ve adalet, aile, sosyal kalkınma ve refah, aile, hayat boyu gelişim ve öğrenme, aile, çevre ve iklim, aile, teknoloji ve dijitalleşme, aile odaklı sosyal hizmetler’ konuları ele alınıyor.

Ailelerin ekonomik ve sosyal yönden desteklenmeleri amacıyla alınabilecek ek tedbirler, yeni ailelerin kurulmasını teşvik edecek ekonomik ve sosyal desteklerin neler olması gerektiği konuları da tartışılıyor.

Ayrıca, aile odaklı sosyal hizmet uygulamalarında yaşanan sorunlar ve önerilerin tartışıldığı çalıştaylarda, sosyal hizmet modelinin güçlendirilmesi ve ailelerin sosyal hizmetlere erişimlerinin artırılması için yapılacak çalışmalar ele alınıyor.

Çalıştayların önemine dikkati çeken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Aileyi merkeze alan vizyonu ülkemizde tanımlayacağız. Türkiye yüzyılı için ‘güçlü birey, güçlü aile, güçlü Türkiye’ anlayışıyla bakanlık olarak ailenin korunması ve güçlenmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.