93. Oscar Ödül Töreni TRT2’de Yayınlanacak

93.’sü gerçekleşen Akademi (Oscar) Ödülleri Töreni, bu yıl uzun bir aradan sonra TRT2’de yayınlanıyor.

TRT 2’nin haftalık yayın akışı bilgisinde 25 Nisan’ı 26 Nisan’a bağlayan pazar gecesi 01.30’da Oscar’a Doğru programı ve 03.00’da Oscar Töreni yer alıyor. 

Bu yıl düzenlenen tören diğer törenler gibi online değil, geçmiş yıllardaki gibi izleyici katılımı ile olacak. Kırmızı halı seremonisi bu yıl daha sakin gerçekleşecek. Birçok önemli ismin de ödül sunmak için sahneye çıkacağı duyuruldu. Bunlardan birinin geçen yıl Oscar tarihine geçen yönetmen Bong Joon Ho olacağı öğrenildi.

93. Akademi Ödülleri, Los Angeles’taki Union Station’da düzenlenecek ve izleyici sayısı sınırlı olacak. Önlemler alınacağı için, izleyici ve konukların TV karşısında olacakları zamanlarda maske takılmayacak. Bir Zoom toplantısında bu konu konuşuldu ve Akademi bu isteğini dile getirdi. Geçen yıl ödül alan isimler de yine bu yılın kazananlarına ödüllerini takdim edecek.

Bu yıl, Nomadland filmi ödül sezonuna favori giriyor. The Father, Judas and the Black Messiah, Mank, Minari, Promising Young Woman, Sound of Metal ve The Trial of the Chicago 7 ise en iyi film kategorisine aday olan ve birçok dalda ödül bekleyen diğer önemli filmler. Oscar Töreni, son yıllarda olduğu gibi yine sunucusuz gerçekleşecek. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.