ABD, Teksas’ta Harvey Kasırgası

ABD’nin Teksas eyaletinde etkili olan Harvey kasırgasının hızı saatte 200 km’yi buldu.

ABD’nin Teksas eyaletinde etkili olan Harvey kasırgası, dün saat 15.00 sularında etkisini saatte 200 km olana kadar gösterdi. Yetkililer yaşanan felakette can kaybı ve yaralanmaların yaşanmadığını belirtti.

Rockport Belediye Başkanı Charles “C.J.” Wax yaptığı açıklamada bazı evlerin ve iş yerlerinin çok fazla hasar gördüğünü, bazılarının ise tamamen tahrip olduğunu, kentteki okulların da çok büyük hasar gördüğünü duyurdu. 10 bin nüfuslu Rockport kenti için acil yardım çağrısında bulunan Wax, kentte müdahale sistemi, cep telefonu şebekelerinin tamamen çöktüğünü ve iletişimin sağlanamadığını bölgeye yardım edilmesinin gerektiğini belirtti.
Öte yandan Teksas sahil kesimlerinde etkili olan Harvey kasırgasının kategorisinin 1’e düştüğü açıklandı.

Kasırganın halen etkili olacağı uyarıları yapılırken, sahil kentlerinde büyük hasarın oluştuğu belirtildi. Bölgede 2 milyona yakın kişiye elektrik verilemediği, akaryakıt istasyonlarında uzun kuyrukların oluştuğu ve bazı yerleşim yerlerinden insanların halen tahliye edildiği belirtiliyor. Ayrıca Teksas, sahil boyu olmak üzere ve iç bölgelerde yaklaşık 200 bin kişinin tehlike altında olduğu açıklandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.