ABD’de Silahlı Saldırı: 20 ölü, 42 yaralı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

ABD’nin Florida eyaletinin Orlando kentinde silahlı bir şahsın gece kulübünde düzenlediği saldırıda en az 20 kişi hayatını kaybetti, 42 kişi de yaralandı. Silahlı saldırgan polisle girdiği çatışmada öldürüldü.

Florida’daki Orlando kentinde bulunan Pulse isimli gece kulübünde meydana gelen silahlı saldırı sonucu Orlando polisi en az 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 42 kişinin de yaralandığını bildirdi. Polis müdürü John Mina, saldırının organize ve iyi hazırlanmış olduğunu söyledi. Yerel saatle 02.00 sıralarında meydana gelen olayda saldırganın suikast silahı ve tabanca kullandığı belirlendi. Polis müdürü Mina, saldırganın gece kulübü içinde rehine aldığını da belirtirken, SWAT timlerinin de müdahale ettiği olayda saldırganın çıkan çatışmada öldürüldüğünü söyledi.

Saldırının başlamasıyla birlikte gece kulübünün Facebook sayfasından paylaşılan mesajda, “Pulse’yi boşaltın ve koşun” denildi. Florida’lı yetkililer saldırının bir iç terör saldırısı olarak değerlendirildiğini belirtirken FBI’ın da soruşturmayı ele aldığı öğrenildi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.