Abisinin Ölümüne Neden Olan Sigaraya Savaş Açtı, 500 Kişiye Sigarayı Bıraktırdı

OSMANİYESigara tiryakisi abisi kollarında öldükten sonra hayatını sigara ile mücadeleye adayan Halis Efe, bugüne kadar 500’den fazla kişiye sigarayı bıraktırdı. Osmaniye’de sigarayı bıraktırmak için bitkisel ürünler imal eden ve bugüne kadar çok sayıdan tiryakiye bu zararlı maddeyi bıraktırmayı başaran Halis Efe, ağabeyinin kollarında öldüğü anı unutamıyor. Abisinin ölümüne neden olan sigaradan insanları uzaklaştırmak için çalışan Efe, keşfettiği bitkisel ürün sayesinde herkesin sigarayı bırakacağına inanıyor.

Bitkilerin şifa kaynağı olduğunu söyleyen Efe, Sağlık Bakanlığı onaylı bitkisel ürünü sayesinde içenlerin sigaradan tiksineceğini aktarıyor.

Doğal bitki özlerinin içerisine kimyasal madde karıştırmadan belirli ölçü ve ayarlarda bitkileri karıştırarak ilaç yaptığını kaydeden Halis Efe, “Ben ağabeyimi akciğer kanserinden kaybettim. Kendisi aşırı derecede sigara içicisiydi. Vefatından bir saat önce dahi sigara istemişti. Ben orada sigaranın ne kader illet ve hayat söndüren bir madde olduğunu gördüm. Ağabeyimi o genç yaşta kaybedince ‘kahrolsun sigara’ dedim. İnsanları sigaradan kurtarmak için çalışmaya başladım. Bütün dertlerin dermanının bitkilerde olduğunu bilerek sigarayı bıraktıran, tiryakileri ondan tiksindirerek uzaklaştıran bir ürün geliştirdim.” dedi.

Bakanlıktan onay belgesini aldıkları ilaç sayesinde 500’ün üzerinde tiryakiyi sigaradan kurtarmayı başardığını dile getiren Efe, “Bu ürün sigarayı bıraktırmanın ötesinde nikotin ve katranla tıkalı damarları açarak ciğerde bulunan sigaranın zararlarını sökerek tiksindirmektedir.” diye konuştu.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.