Adana Yüreğir’de 315 kişi AKP’den Ampul Kırarak istifa Etti

Adana Yüreğir'de AKP'den toplu istifa (fotoğraf: ajans01)
Adana Yüreğir’de AKP’den toplu istifa (Fotoğraf: Ajans01)

Geçen hafta Adana Ajans01 haber ajansının haberine göre, AKP Adana Yüreğir kadın kollarından 247 kişi istifasını sunmuştu. Fakat istifalar bu haftada devam ederek, içinde AKP Yüreğir Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Başkanı Aziz Sağıroğlu’nun da olduğu 315 kişi daha istifa etti. Bugün istifa eden 315 kişi yanlarında getirdikleri ampullleri kırıp istifalarını gösterdiler.

AKP’den istifa edenler Milliyetçi Hareket Partisinin saflarına katıldılar. Yüreğir AKP eski kadın kolları Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Acem parti değiştiren kadınlara MHP rozetlerini taktı.

Zeynep Acem yaptığı konuşmasında,

“2,5 yıl AKP’den kadın kolları başkanlığı,1 yıldan beride teşkilat başkanlığı yapmaktaydım ancak Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan halkın taleplerine duyarsız kalmış adeta halkı yok saymıştır. Belediyeyi etrafındaki kendi yakını 3-5 kişi ile yönetip belediye yönetimini halktan uzaklaştırmıştır, AKP Yüreğir ilçe Başkanı Bahadır Balcılar da kadınları yok saymış belediye başkanı ile birlikte şahsi kararlar almışlardır. Benim artık Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın Yüreğir halkına hizmet yapacağı yönünde umudum kalmamıştır.

Bu nedenle kadın kolları başkanlığından istifa ediyorum. Benimle birlikte yönetim kurulum, mahalle başkanlarım, temsilcilerim ve gençlik kollarından istifa etmektedir. 30 Martta zafer Yücel Bayram’ın, zafer Yüreğir’linin olacaktır” dedi.

MHP başkan adayı Yücel Bayram, ““Seçimlere sayılı günler kala her partiden insanlar bizi tercih ederek partimize katılıyorlar. Geçtiğimiz günlerde büyük bir kitle ile AKP Yüreğir Kadın Kolları Başkanı Zeynep Acem bizlere katılmıştı. Bugün de AKP’den 315 kişi partimize geldi. Yüreğir’de değişim zamanı gelmiştir. İnşallah 30 Mart’tan sonra biz göreve geldiğimizde Yüreğirli sorunlarından arındıracak, Yüreğir’i çağdaş yaşanabilir bir ilçe haline getireceğiz” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.