Adana’da Hain Saldırı

Adana’da motosikletli 2 teröristin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan polis memuru, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.

1655859
Fotoğraf:İHA

Alınan bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesinde sık sık korsan gösterilerin yapıldığı Gülbahçesi Mahallesi, Obalar Caddesi’nde meydana geldi. Dağlıoğlu Polis Merkezi’nde görevli evrak dağıtan polis memuru Yılmaz Bozkurt, motosikletle caddede giderken, yanına yine motosikletle yaklaşan kasklı 2 teröristin silahlı saldırısına uğradı. Ağır yaralanan polis memuru Yılmaz, kaldırıldığı Acıbadem Adana Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Nuran Bozkurt ile evli olan polis memuru Yılmaz Bozkurt 3 çocuk babasıydı.

Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Adana’daki Dağlıoğlu Polis Merkezi, geçen yılın temmuz ayından bu yana polis memuru Yılmaz Bozkurt ile birlikte üçüncü şehidini verdi.

 

ADANA VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Adana Valisi Mustafa Büyük, evrak dağıtan polis memurunun şehit edildiği silahlı saldırının bütün yönüyle aydınlatılacağını söyledi.

Vali Büyük, Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi, Obalar Caddesi’nde motosikletli 2 kişinin silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Yılmaz Bozkurt’un kaldırıldığı hastanede yetkililerden bilgi aldıktan sonra çıkışta basın mensuplarının sorularını cevapladı. Vali Büyük, “Sabah saatlerinde Dağlıoğlu Polis Merkezi’nde görevli evrak dağıtan polis memuru arkadaşımız Gülbahçesi Mahallesi’nde dağıtım yaptığı sırada motosikletli 2 kişinin saldırısına uğradı. Olaydan sonra arkadaşımız hemen hastaneye getirildi. Ancak burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu” dedi.

Emniyet güçlerinin olayın aydınlatılması için geniş çaplı bir çalışma başlattığını belirten Vali Büyük, “Emniyet Müdürümüz ve Cumhuriyet Başsavcımız olayın en ince ayrıntısına kadar aydınlatılması için çalışıyor. Olayı, terör olayı da olmak üzere bütün yönüyle aydınlatacağız. Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.