Ağırbaş: Hükümetin Libya Politikasını DSP Olarak Doğru Buluyoruz

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı İstanbul milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, hükümetin Libya politikasını doğru bulduklarını belirterek, bunu iç politika malzemesi yapan CHP’yi eleştirdi.

Partisinin seçim çalışmalarına katılmak için Sakarya’ya gelen Ağırbaş, il teşkilatında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin ‘Hükümetin Libya politikasını ve CHP’nin eleştirisini nasıl buluyorsunuz’ şeklindeki sorusuna Ağırbaş, hükümetin Libya politikasını DSP olarak doğru bulduklarını söyledi.

Ağırbaş, Libya’daki halk ayaklanması ile ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan’ın hemen çıkıp konuşmadığını belirterek, “Bu politikayı DSP olarak doğru buluyoruz. Çünkü, bizim Libya’da 25 bin vatandaşımız var. Orada iş yapan Türk firmaları var. Oradaki iç işleyişin nasıl olduğunu bilmeden, oradaki diktatörün ne yapacağını bilmeden siyasi partilerin sadece seçim malzemesi olarak bunu kullanmasını doğru bulmuyoruz. Şu anda hükümet tarafından izlenilen politikanın doğru olduğu kanaatindeyiz. Türkiye büyük bir ülkedir. Oradaki vatandaşlarımızın sağ salim Türkiye’ye getirilmesi çok çok önemlidir.” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.