Ağrı’da Yaralanan Askerlerin Kimlikleri Belirlendi

 

Ağrı’da patlama, 28 asker yaralı

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde eski Kayak Tesisi’nin karşısında bulunan Doğalgaz Boru Hattı’nda saat 23.40 sıralarında patlama meydana geldi.

Patlamada 1’i ağır 28 asker yaralandı. Patlamanın, terör örgütünün uzaktan kumandalı patlayıcı ile gerçekleştirdiği saldırı sonucu yaşandığı belirtildi.

Patlamanın yaşandığı alan etrafında güvenlik çemberi oluşturulurken, yaralılar Eleşkirt ve Ağrı Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Saldırı sonucu yaşanan patlamada yaralanan 28 askerin isimleri şöyle:

1.Arda Güllüdere (Teğmen)
2.mesut Kasırga
3.Emrah Koruyucu
4.Mehmet Öztürk (Astsubay)
5.Kerim Yalman
6.Ali Köse
7.İsmail Aslan
8.Erdal Meray
9.Necmettin Erdem
10.Ramazan Kabakçı
11.İbrahim özlü
12.H.Yaşar Helkeli
13.Murat Duran
14.Naim Duman
15.semih ZENGİN
16.Aykut Yıldız
17.Ahmet Uysal
18.Kadir Ulaş
19.Mehmet Gülmez
20.Sonat Asan
21.Ahmet Alkan
22.Ufuk Öz
23.Osman Güven (Asteğmen)
24.Can Ülker(astsubay)
25.Ömer Tekiner
26.Ahmet Bilgili
27.Ramazan Şahin
28.Ümit Kaymaz

Ağrı Devlet Hastanesi’ne sevk edilen askerlere eşlik eden Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, yaralıların sağlık durumu hakkında Ağrı Sağlık Müdürü İsmet Kolomoç ile hastane başhekimi Fatih Selvi’den bilgi aldı. Yaralı askerlerle sohbet ettikten sonra hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan Vali Tekinarslan, “Ağrı Eleşkirt ilçesi Türkeli köyü yakınlarında İran doğalgaz boru hattına teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Meydana gelen patlama sonrası gaz yangınından etkilenen arkadaşlarımız var. 28 askeri personelimiz çeşitli yerlerinde yaralandı. Bunlardan birisi sadece 3. derece yanık teşhisi konularak Erzurum Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Diğer askerilerimizin sağlık durumları son derece iyi. Bir askerimizin ayak parmağında kırık var, alçıya alındı. Onun dışında çok şükür herhangi bir sorun yok” dedi.

“Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin peşini bırakmayacağız” diyen Tekinarslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sorumluları adalete teslim etmek için bütün çalışmalarımız devam ediyor. Ben bu esnada Ağrılıların gösterdiği dayanışmaya da teşekkür ederim. Gerek Ağrı’dakiler gerek Eleşkirt halkımız, başta sağlık personelimiz hepsi seferber oldu. Hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Olay duyulur duyulmaz tüm ilçelerimizden tüm ambulanslarımızı sevk ettik. İlk müdahalemizi Eleşkirt Hastanesi’nde yaptık. Şu an bütün askerlerimiz Ağrı’ya getirdik. Erzurum’a sevk ettiğimiz askerlerimiz dışında hepsinin durumu çok iyi. Önümüzdeki günlerde tamamı bölüklerine dönebilirler. Hepsine geçmiş olsun, ailelerine geçmiş olsun. Çok ciddi bir felaketin eşiğinden dönüldü. Allah esirgedi. Allah bu hainlerin yaptıklarını yanlarına bırakmayacak. Askerlerimizde bir sıkıntı yok. Bıraksak hemen görev yerlerine giderler. Memleket ve vatan sevgisi ile dolu arkadaşlarımız. Doğalgaz boru hattının 246 kilometresi ilimiz sınırları içerisinde geçiyor. Son zamanlarda boru hattındaki güvenliğimizi artırdık” şeklinde konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.