Ahmet Şık’ın Objektifinden: “Ben Tanığım” Sergisi

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Şık’ın çektiği fotoğraflardan oluşan “Ben Tanığım” adlı sergi, İstanbul Beyoğlu’ndaki Evrensel Sanat Galerisi’nde açıldı.

 “Ahmet Şık’ın Objektifinden: Ben Tanığım” adlı serginin açılışında konuşan fotoğrafçı Özcan Yaman, bu serginin, Ahmet Şık hapisten çıkana kadar devam edeceğini, Şık’ın çıktıktan sonra bu fotoğraflara yenilerini ekleyerek sergiyi sürdüreceğini söyledi.

Şık’ın başına gelenlerin, fotoğrafçıların kolektif hareket etmesini sağladığını ifade eden Yaman, “Yansak da Dokunacağız” ve “Tanık Olmak İstiyoruz” adlı platformlar kurduklarını kaydetti.

Yaman, Ahmet Şık’ın foto muhabirliğinde hakikati sergilediğini belirterek, Şık’ın 30 fotoğrafının bulunduğu serginin 23 Nisan’da Kazım Koyuncu Kültür Merkezi’ne, 3 Mayıs’ta Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne ve daha sonra da Santralistanbul’a taşınacağını söyledi.

İstanbul’da sokaklarda yürüyen sergi ve Ahmet Şık’a fotoğraf gönderme eylemleriyle birlikte farklı mekanlarda da sergilenebilecek.

Evrensel Sanat Galerisi’ndeki sergi 22 Nisan’a kadar gezilebilecek.

‘BEN TANIĞIM’ SERGİ TAKVİMİ:

16-22 Nisan    Evrensel Sanat Galerisi, Açılış: 16 Nisan Cumartesi saat 14.00
Yürüyen Sergi Etkinliği: 16 Nisan Cumartesi saat 13.00 Galatasaray Meydanı – Evrensel Sanat Galerisi

23-29 Nisan    Kazım Koyuncu Kültür Merkezi, Açılış: 23 Nisan Cumartesi saat 14.00
Yürüyen Sergi Etkinliği: 23 Nisan Cumartesi saat 13.00 Kadıköy Beşiktaş Vapur İskelesi – Kadıköy Postanesi – Kazım Koyuncu K.M.

03-08 Mayıs    Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Açılış: 03 Mayıs Salı saat 19.00
Yürüyen Sergi Etkinliği: 03 Mayıs Salı saat 16.00 Kadıköy Postanesi – Kazım Koyuncu K.M.- Nazım Hikmet K.M.    

Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü, Bilgi Üniversitesindeki sergi tarihi kamuoyuna daha sonra duyurulacak.

 

Yoruma kapalı.