AK Parti Bozdağ: Bu, Proje Üretemeyen CHP’nin Acziyet İtirafıdır

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, halka direniş çağrısında bulunan CHP’li milletvekillerine sert çıktı. Bozdağ, bu durumun proje üretemeyen CHP’nin acz içinde olduğunun açık itirafı olduğunu söyledi.

TBMM’de konuya ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplayan Bozdağ, CHP’nin Meclis Adalet Komisyonu ve Anayasa Komisyonu üyelerinin halkı sokağa çıkarak direnişe çağırmasına sert tepki gösterdi. CHP’nin öteden beri proje üretemediğini bu yüzden bu tür yöntemlere tevessül ettiğini ifade eden Bozdağ, “Bu CHP’nin acz içinde olduğunun bir itirafıdır. Bir parti politika, proje ve umut üretemezse rakipleri ile daha iyi ve güzeli vaat edip, gerçekleştirme noktasında olumlu kanaatler ortaya koyamayınca iftiralara başvuruyor. Şiddete ve hukuk dışı yollara başvuruyor. CHP zaten bunu hep yapıyor.” diye konuştu.

AK Partili Bozdağ, iftiralarla yalanla, hukuk dışına çıkarak, insanları korkutarak bir yere varılamayacağını kaydetti. Bu durumu Cumhuriyet mitinglerinde gördüklerine ve halkın gerekli cevabı sandıkta verdiğine dikkat çeken Bozdağ, “Öfkeyi kabartarak ve insanları sorgulamadan cephelere gruplara ayırarak değil umudu ve projelerini çoğaltarak AK Parti ile eğitimde, sağlıkta ulaşımda her alanda Türkiye’nin yarınlarına giden projelerle rekabet etmesi lazım. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Anayasa Komisyonu’nda iftira ilgili 6 tane dosyası var. Ana muhalefet partisi genel başkanının daha ciddi olması lazım. Tazminat davaları aleyhine sonuçlanıyor. Savunmasında ise internetten indirdiklerini söylüyor. Böyle bir şey olur mu? İftiralarla yalanla, hukuk dışına çıkarak, insanları korkutarak öfkeyi kabartarak ve insanları sorgulamadan cephelere gruplara ayırarak değil umudu ve projelerini çoğaltarak AK Parti ile eğitimde, sağlıkta ulaşımda her alanda Türkiye’nin yarınlarına giden projelerle rekabet etmesi lazım. Yoksa başka türlü olmaz. Biz Cumhuriyet mitinglerini de gördük. Millet sandıkta hepsine cevap verdi. Demokratik ülkede fayda getirmez. Millet bu olgunluğa sahiptir. Yeni genel başkan da seleflerine uymaya devam ediyor.” diye konuştu.

“YARGITAY BAŞKANININ GÖRÜLERİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”

Bozdağ, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker’in Başbakan’a yaptığı ziyaretinin ardından yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine, “Yargıtay Başkanının görüleri bizim için önemlidir. Bunlar incelenecek ve bir değerlendirmesi yapılacaktır. Ama bir gerçeği göz ardı etmemek lazım. Elindeki dosyaları sadece incelese ancak beş yılda sonuca bağlar. 2010 yılında 18 bin dosya zaman aşımına uğradı. Büyük hak kayıpları var. Geciken, adaletten dolayı vicdanlar kanıyor. Yüksek yargının işleyişinde iflasın eşinde bir görüntü var. öyle ise bunu buradan kurtarmak ve yargılama süresini hızlandırmak adına adaletin zamanında tecelli etmesine katkıda bulunmak adına herkesin proje üretmesi lazım. Daha önce de ihtiyaç olduğunda yeni daireler kurulmuş.” cevabını verdi

Bozdağ, tasarının geri çekilmesinin ya da ertelenmesinin söz konusu olmadığını, Meclis Adalet Komisyonu’nun cuma günü konuyu ele alacağını söyledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.