AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik: Kendi Aptallığınız Tescil Etmiş Olursunuz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, bir televizyon kanalında ‘AK Parti’nin oy oranın yüzde 50 değil, Aziz Nesin’in dediği gibi yüzde 60 olması lazım’ diyen sanatçılara tepki gösterdi. Çelik, “Bunu söylemekle kimseyi aptal demiş olmazsınız. Kendi aptallığınız tescil etmiş olursunuz. “diye konuştu.

Çelik, AK Parti Genel Merkezi’nde yaptığı basın toplantısında, gündemdeki konuları değerlendirdi. AK Parti adına CHP’den bir özür borcu olduğunu söyleyen Çelik, “CHP’li dostlarımız yaptığımız hizmetlerden dolayı, yatırımlardan dolayı size verdiğimiz rahatsızlıklardan dolayı özür dileriz.” dedi. Başbakan Erdoğan’ın her hafta sonu ve hafta sonu açılışlar yaptığını hatırlatan Çelik, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Mardin’deki programda açılan yerlerin listesinin kendilerine verilmediğini söylediğini hatırlattı. Çelik, Kılıçdaroğlu’nun ‘boyası yapılan okulların tesis kabul edildiği yönündeki’ iddialarını, “Yalanın daniskasıdır. Bunların hepsi okkalı yalan.” olarak değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu’nun SSK’daki zarar miktarının kendisinin genel müdür olduğu dönemden fazla olduğu yönündeki iddiasına Çelik, SSK’nın şu anda olmadığını belirterek, şunları söyledi: “2010 yılı 32 milyar TL öngörülen açık alınan 26 olarak gerçekleşti, alınan tedbirlerle birlikte. Senin zamanında SSK vatandaşa bir ilaç veriyordu, üçünü vermiyordu. SSK’nin vatandaşa verdiği hizmetin kalitesi ortadaydı. 10 rakamı içindeki 2’mi, 50 rakamı içerisinde 5’mi daha büyük?” sorusunu yöneltti.

Çelik, Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Erdoğan’a aleni şekilde ‘yalan söylüyorsun’ dediğini hatırlatarak, “Kime yalanın kime doğrunun yakıştığını halkımız çok iyi biliyor.”dedi.

CHP’nin Atatürk’ü istismar ederek, Atatürk’ün arkasına geçerek, laiklik ve cumhuriyet üzerinden siyaset yapmanın vatandaş nezdinde prim yapmadığını öğrendiğini ifade eden Çelik, CHP’nin bıraktığı yerden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin devam ettiğini söyledi. Çelik, bütün taklitlerin aslına hizmet edeceğini, bu üslup ve söylemin hiç kimseye faydasının olmayacağını söyledi.

Çelik, kendilerinin partilerinin hesabını ve ülkenin bütçesinin hesabını verdiklerini söyledi. Çelik, harcamaları halka anlatmanın halka anlatmanın başa kakmak değil, hesap vermek olduğunu ifade etti.

NOBEL ÖDÜLÜ ADAYLIĞI

Güney Afrikalı Nobel Ödülü almış bir yazarın Roj TV’yi Nobel’e aday göstermesiyle ilgili bir soru üzerine Çelik,”Bir insanın Nobel ödüllü yazar olması, onun yaptıkları ve söylediklerini doğru olduğu anlamına gelmez. Nobel ödüllü olsa da saçmalamıştır. Dolayısıyla herkesin saçmalama hakkı var. Saçmalıklara prim vermek zorunda değiliz.”dedi.

SANATÇILARA ELEŞTİRİ

Bir televizyon kanalında bir araya gelen sanatçıların, ‘AK Parti’nin oy oranın yüzde 50 olduğu söyleniyor. Aslında bu yanlıştır. Aziz Nesin’in hesabına göre yüzde 60 olması lazım’ dediklerini hatırlatan Çelik, “Aziz Nesin’in ‘Türk halkının yüzde 60’ı aptal’dır sözünün hatırlatılıyor. Söylemekle kimseyi aptal demiş olmazsınız. Kendi aptallığınız tescil etmiş olursunuz.“ diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.