AK Parti İl Başkanı Akay: Diğer İller, İzmir’e Göre Çok İleri Gitti

AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İzmir’e son 15 yılda ciddi anlamda yatırım yapılmadığını, belediye yönetimininse hükümetin çalışmalarını gizleme yönünde gayret gösterdiğini söyledi. Yeni il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ı makamında ziyaret eden Akay, burada yaptığı açıklamada, seçim sürecinde temiz siyaset anlayışıyla hareket edecekleri belirtti. Bu konuda Kıraç’a söz veren Akay, seviyeyi düşürmeden halka gerçekleri anlatacaklarını ve gönüllerine girerek oylarına talip olacaklarını ifade etti.

Diğer illerin, İzmir’e göre çok ileri gittiğine değinen AK Parti İl Başkanı Akay, “Seçim sürecinde halkın bilinçlenmesi için temiz siyaset anlayışını güdeceğiz. Bunun başında da hükümetin İzmir’e yönelik çalışmalarını halka anlatacağız. İzmir, son 15 yılda ileri gidemediği gibi megaköy olarak kaldı. Belediye ise merkezî hükümetin yaptığı çalışmaları vatandaşa göstermemek için gayret sarfediyor. Biz bu bilgileri, kavga etmeden ve diyalog yoluyla halka sunacağız.” dedi. Ömer Cihat Akay, ziyarede gittikleri yerlerde vatandaşlardan en çok istihdama yönelik talepler geldiğini sözlerine ekledi.

AK Parti il yönetimine başarılar dileyen Vali Kıraç ise son yıllarda istihdama yönelik güzel çalışmalar yapıldığını, bunların başında “Beceri’10” projesinin geldiğini vurguladı. Devlet Bakanlığı tarafından desteklenen proje sayesinde beş yılda 1 milyon kişinin, mesleki bilgileri arttırılarak istihdam edilmesinin planlandığını belirten Kıraç, İzmir’de de İşkur aracılığıyla açılan işlerde bir yılda 5 bin kişinin meslek sahibi olduğunu, 3 bin 500’ünün işe yerleştirildiğini kaydetti. Kıraç, seçim sürecinde siyasi partililerin, hoşgörü çerçevesinde söylem geliştirmesini de istedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.