AK PArtili Başkanlara Yeni Talimatlar

Kızılcahamam kampında 2 günlük çalışmada, AK Partili başkanların lüksten ve gösterişten uzak şekilde görevleri yapmaları istendi.

Edinilen bilgilere göre, toplantılarda belediye başkanlarına 5 temel mesaj verildi;

-Belediye makam kapılarının açık olması gerektiğine dikkat çekilirken, büyükşehirlerde vatandaşlarla iletişim halinde olunmasının önemine dikkat çekildi.

-Başkanların ‘gösteriş, şatafat ve lüksten uzak’ bir şekilde görevlerini sürdürmeleri istenirken, özellikle makam aracı konusunda tartışmalar hatırlatıldı. Başkanların yeni araç almamaları istendi. 

-Başkanlardan ‘vatandaşa dokunan’ proje yapmaları, eski projeleri de bitirmeleri istendi. “Uçuk”, “gösterişli” projelerin daha sonra tepkiyle karşılanabileceğine dikkat çekilirken, büyük projeler yapılırken vatandaşın hayatına en az zarar verilmesi istendi. Toplantıda başkanlara “Bitmeyen projeler öncelikle bitirilsin, yeni projelere başlanmasın. Ekonomik olarak daha uygun projeler tercih edilmeli” uyarıları da yapıldı.

-Başkanlardan harcamalarda dikkatli olmaları ve tasarruf yapmaları da istenirken özellikle beleidye borçlarının yüksek olduğu yerlerde “yeni büyük borçlara girilmemesi” istendi. Belediye bütçelerinin şeffaf şekilde vatandaşla paylaşılması da istenirken tasarrufun mutlaka gerçekleştirilmesine dikkat çekildi. 

-5. ve son olarak, belediyelerden kentsel dönüşüm konularında adım atması istendi. Kentsel dönüşümler yapılırken vatandaşların mağdur edilmemesinin önemi de anlatıldı. Şehirleirn tarihi yerlerindeki restorasyonun ve kültürel yaşamın artırılmasına yönelik projeler de istendi. 


Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.