AK Parti’li Çelik’ten Hemcinslerine Çağrı: Kadınlar Siyasette Daha Aktif Olmalı

BURSAAK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik, kadınların siyasi ve sosyal hayattaki rolünün daha da artması gerektiğini söyledi. Canan Candemir Çelik, Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadının Siyasi Yaşamı Çalışma Grubu tarafından düzenlenen toplantıda siyasi partilerin kadın kolları temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıya AK Parti, CHP, MHP, DSP, BBP, SP ve HYP’nin Bursa Kadın Kolları teşkilatlarında görev alan temsilciler de katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti’li Çelik, Kadının Siyasi Çalışma Grubu’nun yoğun bir tempoyla çalıştığını belirterek, sürekli toplantı daveti aldığını, ancak Ankara’daki yoğun çalışma temposu nedeniyle toplantılara katılamadığını kaydetti.

Kadınların siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında daha aktif olarak görev almasının büyük önem taşıdığına değinen Çelik, “Katılımcı konusunda açılım yapmalıyız. Çünkü eğitimli kadınların Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne, sivil toplum kuruluşlarına ve siyasi parti kadın kollarına katılmaları çok önemli. Partilerinin tüm teşkilatları herkese açık, kadınlarımız gidip üye olabilirler.” dedi.

TBMM’de son yıllarda kadın hakları açısından en yoğun dönemin yaşandığını dile getiren Çelik, pozitif ayrımcılığın anayasal teminat altına alındığını, kadın erkek eşitliği komisyonları kurulduğunu da sözlerine ekledi. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.