Akhisar Belediyespor Sivasspor’u 2-1 Yendi

Bu yıl Süper Lige çıkan Akhisar Belediyespor  Süper Ligin 26. haftasında Sivassporu 2-1 yendi. İlk yarıda Sivaspor’un 1-0 lık galibiyetinin ardından 2. yarıda  2 gole ulaşan Akhisar Belediyespor  galibiyete ulaştı.

 

Hamza Hamzaoğlu
Hamza Hamzaoğlu

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, “Maça iyi başlamak istedik. Rakibi kalemizden uzak tutmak istiyorduk. Girdiğimiz pozisyonlar da golü bulamayınca, gol yedik. İlk yarı üzüldük. İkinci yarıya aynı azim ile çıktık. Baskılı oyunumuzu sürdürdük. Rakibin 10 kişi kalmasıyla oyundaki üstünlüğü ele aldık. Penaltı kaçırmamıza rağmen yine de oyuncularım oyundan düşmediler. Hak ettikleri bir galibiyeti aldılar. Önümüzde çok zorlu bir süreç var. En iyi şekilde bu arayı hazırlanıp bu süreçten en iyi puanları almaya çalışacağız. Herkes bize farklı gözle bakıyor ama biz buna rağmen başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ise  “11 kişi iken her şey bizim lehimizeydi. İkici yarı daha da iyi oynayacağımızı düşünüyorduk. 10 kişi kalmamız bizi zor duruma düşürdü. Ne olursa olsun bu kadar geriye yaslanmamız gerekiyordu. İleride çok fazla top tutamadık. Halbuki bazı maçlarda 10 kişi oynamak iyi bir avantajdır ama biz bunu kullanamadık. Defansımız çok fazla açıklar verdi. Sağ ve sol beklerden çok etkili geldiler. Yapacak bir şey yok. 10 kişi oynadığımız bölüm bize hiç yakışmadı. Hak ettiğimiz bir mağlubiyet aldık. Akhisar takımını da tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettiler” açıklamasını yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.