AKP Balıkesir İl Başkanı Poyrazlı: Referandumdan Ders Aldık

BALIKESİR

Göreve yeni atanan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, 50 kişilik yeni yönetim kuruluyla birlikte basının karşısına çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen günlerde göreve getirilen Poyrazlı, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumdan ders çıkardıklarını, 2011 yılında yapılacak genel seçime daha iyi çalışacaklarını söyledi. Balıkesir’deki yerel ve yaygın basın kuruluşlarının muhabir ve temsilcileriyle biraraya gelen AK Parti İl Başkanı Poyrazlı, yeni yönetimin oluşturulması sırasında ne genel merkezden ne de milletvekillerinden baskı gördüğünü söyledi. Başbakan Erdoğan tarafından il başkanı olarak görevlendirildiğini ifade eden Poyrazlı, “Yakın zamanda partimizin kongresi olmadığı için yeni yönetimi oluştururken çok rahat çalıştım. 2011 yılında yapılacak genel seçime bu kadroyla en iyi şekilde hazırlanacağız. 2009 yılındaki il kongresinde istifa eden Adil Çelik’in başkanlığında listeye girmiştik ve kazanmıştık. Adil bey ile birlikte iyi bir çalışma yaptığımıza inanıyoruz.” dedi.

Atamasıyla ilgili sürecin uzadığı yorumlarına katılmadığını da belirten Mahmut Poyrazlı, şunları kaydetti: “Referandum sonucunda eski İl Başkanımız Çelik, görevinden istifa etti. Yeni teştilatın kurulması sürecinde Aydın Milletvekilimiz ve Koordinatörümüz Mehmet Erdem, Balıkesir’e gelerek görüşmeler yaptı ve temayülü tespit etti. Teşkilat Başkan Yardımcımız Enver Yılmaz da gelerek teşkilat ve sivil toplum örgütleriyle görüşüp Balıkesir’in nabzını tuttu. Adaylık için ismi geçen 6 kişi, AK Parti Genel Merkezi’ne çağrıldı. Görüşmeler neticesinde il başkanı seçildim. Aslında seçileceğimi biliyordum, çünkü hem teşkilat hem de milletvekillerimizin kanaatlerini biliyordum.”  

‘BAZI İLÇELERİ İHMAL ETTİK’

Anayasa referandumuyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, sonucu başarılı bulduğunu söyledi. Balıkesir merkezde yüzde 55 “evet” oy oranının il genelinde yüzde 48,3 olduğunu hatırlatan Poyrazlı, “Balıkesir’de 843 bin civarında seçmenimiz var. Bunun yaklaşık 237 bini merkezde. Referandumdan önce normal seçmenin dörtte birinin Balıkesir merkezde olduğu ve buraya ağırlık vermemiz gerektiği yönünde karar aldık ve neticesini gördük. Bazı ilçeleri ihmal ettiğimiz için olumsuz netice aldık. Referandum, her konuda bundan sonra nasıl davracağımızın tatbikatı oldu.” şeklinde konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.