AKP Kırıkkale İl Başkanı Zühtü Aksal İstifa Etti

KIRIKKALEAK Parti Kırıkkale İl Başkanlığı görevini iki yıldır yürüten Zühtü Aksal, istifa etti. Aksal, parti tabanının genel seçimlere hazırlık yapması nedeniyle istifa ettiğini söyledi. Zühtü Aksal, açıklamasında, AK Parti’nin akına leke düşürmediğini ifade ederek, “Bize küçük düşünmek yakışmaz. İki yıla yakın bir süredir AK Parti İl Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Siyasette şimdiye kadar hiçbir görevi istemedim aksine hep bana görev verildi. Benim bu görevlere gelmemi isteyenleri mahcup etmemek, beni seven insanlara layık olmak için almış olduğum görevleri en iyi şekilde yapmaya çalıştım. AK Parti’nin akına leke sürdürmedim.” dedi.

Koltuk sevdalısı olmadığını belirten Aksal, oturmuş olduğu koltuğun esiri olanların hiçbir zaman toplum menfaatlerini, adaleti, başarıyı yakalayamayacaklarına işaret etti. Aksal, “Ben oturmuş olduğum koltuğa katkıda bulunmayı önemseyen bir anlayışın sahibiyim.” diye ifade etti.

Aksal, istifa gerekçesinin, genel seçim öncesi bazı arkadaşlarının adaylık düşünceleri olmasından kaynakladığını açıkladı. Aksal, şöyle dedi:

“2011 genel seçimlerine az bir süre kaldı. Kendi aramızda arkadaşlarımızla ve genel merkezimizle görüştük. Bu durumun ileriki zamanlarda teşkilat çalışmalarına engel teşkil etmemesi düşüncesiyle, iki yıldır büyük bir gayret ve fedakarlıkla, gece gündüz demeden çalıştığım partime, burada yeni bir teşkilat yapısını oluşturma fırsatı vermek için AK Parti il başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Genel seçimlere de 7 aylık bir süre var. Partime de zarar gelmediğine inandığım en doğru zamanı seçtiğime inanıyorum. Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım kendi tercihlerini kendileri yapacaktır. Ben genel merkezimizle de görüştüm. İnşallah burada yeni güzel bir teşkilat yapısı oluşturulması noktasında da üzerimize düşeni yapacağız.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.