Aktepe:”Bursaspor’un başarısı şehrin tanıtımına büyük katkı sağladı”

BURSABursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor’un Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesinin şehrin tanıtımına büyük katkı sağladığını söyledi.

Soğukkuyu Spor Kulübü Dayanışma gecesinde yaptığı konuşmada sporda altyapının önemine değinen Başkan Altepe, sporda markalaşmanın ancak altyapı kulüplerinin güçlenmesine bağlı olduğunu vurguladı.

Başkan Recep Altepe, futbolun dünyada artık ortak dil haline geldiğini ve bazı kentlerin hiçbir özelliği bulunmamasına rağmen futbol kulüpleri sayesinde marka olduğunu dile getirdi.

Altepe, 150 yıllık geçmişi olan Barcelona’nın hiçbir özelliği olmadığını ancak futbol sayesinde tüm dünyada tanınan bir kent olduğunu vurguladı. Bursaspor’un Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesi sayesinde Bursa’nın artık dünyada öne çıkan bir kent haline gelmeye başladığını ifade eden Altepe, “Dünya’da önce spor kulüpleri, sonra şehirler, sonra da ülkeler tanınıyor. Bizde bu fırsatı çok iyi değerlendirmeliyiz. Tek takımımız olan Bursaspor’u marka haline getirmek için amatör kulüplerimizi daha da güçlendirmeliyiz. Bu hedef doğrultusunda kentin her köşesine spor tesisleri yaparak, amatör kulüplerimize gerekli desteği sağlıyoruz.” dedi.

Gecede konuşan Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ise özellikle bu dönem amatör spor kulüpleri olarak çok verimli bir süreçten geçtiklerini söyledi. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.