Alkol Tüketiminin Ruhsal Sonuçları

Toplu üretilen, kitlesel olarak destek gören, yasal olan ve dünyanın birçok yerinde insan tarafından kabul edilmiş olsa da, çoğu insan alkol içmenin manevi sonuçlarını hiç düşünmüyor veya anlamıyor.

Alkol kelimesinin etimolojisine bir göz atarak başlayalım. Etimoloji kelimenin kökü anlamına gelir … nereden türetilir.

Alkol” kelimesi, “VÜCUT YİYEN RUH” anlamına gelen “al-kuhl”,  Arapça’dan gelir ve “gulyabani” kelimesinin İngilizce teriminin kökenini verir. Ortadoğu folklorunda “gulyabaniler”, ya çalınan cesetler ya da çocuklar olarak, insan vücudunu yemeyi düşündükleri kötü bir şeytandır. Akvaryak ya da “yaşam suyu” ve “ruh” için kullanılan her iki metafor da “alembik” ve “alkol” kelimeleri, çoğu kez Ortadoğu simyasındaki büyülü araştırmalardan elde edilen damıtılmış bir sıvıyı ifade eder.
Yazar ve sağlık meraklısı Jason Christoff, şu sözleriyle açıklamada bulunuyor;  “Simya olarak, alkol, bir varlığın ruh özünü çıkarmak için kullanılır. Bu nedenle esansiyel yağlar için özlerin çıkarılmasında ve tıbbi araçların sterilize edilmesinde kullanılır. Vücudun içinde alkol tüketerek, vücudun birçoğu düşük frekanslı olan komşu varlıklara karşı daha duyarlı olmasına izin veriyor ve o ruhun özünü ayıklıyor. (neden bazı alkollü içkileri “RUHLAR” diye adlandırdığımızı düşünüyor musunuz?). Bu nedenle, aşırı miktarda alkol tüketen insanların, genellikle olanları hatırlamaktan yoksun kalmasına neden oluyor.  Sonunda olan şudur; iyi bir ruh (ki biz buraya onunla gönderildik) bizi terk ediyor, çünkü yaşanan koşullar çok kirli ve tolere edilemeyecek kadar travmatik. İyi bir ruhu vücut atar, bir bağa bağlı kalır; genellikle hedonist ve kendi kendine hizmet eden mantıksız bir fırlama ile karanlık bir varlık, vücudun blokları etrafında sevinçle gezmeye başlar. Bizim vücutlarımız, ruhlarımız için birer araba gibi. Biri ayrılırsa, başka biri arabayı gezintiye çıkarabilir.  Esasen birisi alkol içtikten veya kendisini başka yollarla kirlettikten sonra karanlık olan vücut sık sık başka bir varlık tarafından ele geçirilir. ”

Bu vizyonu, popüler bir barın ve gece kulübünün üzerinde gözlemlemiştim. Çeşitli gülyabani vb. varlıkların bulunduğu mekanın üzerinde. Barın içinde insanlar içki içiyor, sosyalleşiyor, dans ediyor vb. . Bazı insanların çok sarhoş olduklarını gözlemledim. Onların ruhlarını gördüm, bir ip vasıtasıyla bağlanırken vücutlarından nasıl çıktıklarını. Alkol ile oldukça sarhoş olan bir vücuda girmenin vermiş olduğu büyük rahatsızlık sebebiyle ruhun bedenden çıktığını anladım. Ruh vücuttan çıktığında, hayırsever olmayan diğer varlıklar boş kabuklara giriyor veya onları kilitliyordu. Vücuda el konduktan sonra, vücudu şiddet, düşük seviyeli cinsel buluşmalar, yıkıcı davranışlar, tecavüz gibi her türlü karanlık eylemi canlandırmak için kullanıyorlardı.

Yıllar sonra, bir manevi ustanın bir kitabında aynı vizyonu açıkladığını gördüm. Hayatıma geri dönüp, sarhoş olmuş insanlar etrafında asılı olan karanlık ruhları gördüğüm durumları hatırlamaya başladım. Sağgörümün yeteneklerini gördüm. Bunlar şunları içerebilir; aşırı duygusal algı, altıncı duyu, psişik güçler, ikinci görüş; Telepati ve daha fazlası…Çoğu insanın göremediği enerjileri ve manevi tezahürleri görme kabiliyetim var.

Alkolle sarhoş olduktan sonra, kendinize ya da tanıdığınız birine nadir bulunduğunuz bir davranış şekli oldu mu? Belki de ses değiştirme, şiddet, cinsel soygunculuk, zararlı maddeleri sindirme, mülke zarar verme, çelişkili davranışlar veya diğer olumsuz ifadeler deneyimlediniz. Bu deneyimleri düşünün ve kendinize sorun – bu ışık, sevgi ve pozitifliğin tezahurudur?  Bu olaylar bilinç ve sağlığın bir yolunu temsil ediyor mu?

Alkol alımı sinir sistemini tıkar, beyin hücrelerini öldürür, karaciğer için toksiktir, bağışıklık sistemini zayıflar ve birçok başka zararlı etkiye sahiptir. Uzun süreli alkol kullanımının istenmeyen kilo artışı, karaciğer hastalıkları, istihbarat düşüşü ve hormonlara olumsuz etkiler getirdiğini öğrendik. Yine de, kitlesel terfi ve ana-akım kültürümüz tarafından desteklenmektedir. Hiç alkolün, insanları, güçsüzlük ve hastalık yolunda tutmak için Matrix destekçilerinin (küresel zihin kontrolü ve zulüm programı) kaygan bir aracı olduğunu düşündünüz mü?

Kaçımız alkol ve alkolizm yüzünden aileleri kırık ve hayatını kaybettiğini gördü? Sizce bizi daha akıllı ya da daha sağlıklı ya da genel olarak daha iyi insanlar yapar mı?

Şimdi bir şeyleri değiştirme zamanı. Kabul edilen alkol kullanımının yerini daha sağlıklı hale getiren uygulamalar ve etkinliklerle geride bırakalım. Ve uyanmış ve güçlenmiş hayatların yaşayacaklarını öğrenelim!

Kaynak: http://thecostaricanews.com/spiritual-consequences-alcohol-consumption/

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.