Alman Vatandaşı Türk Kurtardığı Hayatlar için Bavyera Devlet Madalyası ile Ödüllendirildi

(Fotograf Tevfik ŞENDÖL/ MÜNİH)

Bavyera Eyaleti Başbakanı Dr. Markus Söder tarafından 2020 yılında büyük bir fedakarlık örneği sergileyerek, Aschaffenburg kentinde üç katlı bir apartmanda çıkan yangında,  31 yaşındaki anne ile 13 ve 5 yaşındaki iki çocuğunu alevlerin arasından kahramanca  kurtaran vatandaşımız Süleyman Babayiğit’e Alman Devlet Madalyası verildi.

Nürnberg Başkonsolosumuz Sayın Fatma Taşan Cebeci ve Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan’nın  birlikte Bavyera Eyaleti Başbakanı Dr. Markus Söder’in davetiyle katıldığı, Bavyera Eyaleti tarafından “Hayat Kurtaranlar” a verilen Devlet Madalyası Takdim Töreni’nde 2020 yılında büyük bir fedakarlık örneği sergileyerek, Aschaffenburg kentinde üç katlı bir apartmanda çıkan yangında,  31 yaşındaki anne ile 13 ve 5 yaşındaki iki çocuğunu alevlerin arasından kahramanca  kurtaran vatandaşımız Süleyman Babayiğit’e Bavyera Eyalet Başbakanı Dr. Markus Söder tarafından bizzat takdim edildi.

   Nürnberg Başkonsolosumuz Sayın Fatma Taşan Cebeci ve Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan,’’ Süleyman Babayiğit’e Bavyera Eyalet Başbakanı Dr. Markus Söder tarafından bizzat takdim edilen madalya hepimizi gururlandırdı. Süleyman Babayiğit’i örnek cesur davranışından ve insani duruşundan dolayı ne  kadar tebrik etsek azdır. Süleyman Babayiğit gibi kahramanlar toplumumuz ve gençlerimiz için de gerçek bir ilham kaynağıdır. İyi ki varsınız…’’ diye duygularını belirttiler

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.