Almanların Tercih Ettiği 4. Ülkeyiz

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Yapılan araştırma sonuçları Almanların 2015 yılı tatil planlarında Türkiye’yi 4. ülke olarak tercih ettiğini ortaya koydu.

Alman Otomobil Kulübü (ADAC) tarafından Almanların 2015 yılı için yaptıkları tatil planlarına dair TNS araştırma kuruluşuna yaptırılan araştırma sonuçları açıklandı. Almanya’da düzenlen Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarında katılımcılarla paylaşılan sonuçlara göre Türkiye, Almanların 2015 yılı tatil planlarında en çok tercih ettiği 4. ülke oldu. Araştırmaya göre, yıllık 65 milyon turizm hareketliliği bulunan Almanya’da, bu yıl Almanların yüzde 34’ünün tatillerini kendi ülkelerinde, yüzde 13. 3’ü İtalya’da 13.2’si ise İspanya’da geçirmeyi planladıkları kaydedildi. Almanların yüzde 9’unun tatil için Türkiye’yi, yüzde 6.9’luk kesimin ise Avusturya’yı tercih ettiği bildirildi.

Ankete katılan ADAC üyelerinin yüzde 53’ü Mayıs ve Eylül tarihleri arasında tatil yapmayı planlarken güneş ve deniz tatiline sıcak baktığı kaydedildi. Tatil planlayanların büyük bir bölümü tatillerini bir ile iki hafta ile sınırlarken yüzde 16’lık bir kesimin daha uzun tatil düşündükleri ifade edildi. Öte yandan beş günlük ve daha uzun süreli tatilleri tercih ederlerin oranında düşüş yaşanırken, tatil için yüzde 50‘lilik bölüm tatilini otelde, yüzde 24’ü tatil evlerinde ve yüzde 9’u ise pansiyonu tercih ettiği ortaya çıktı.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.