Almanya’da Pandemi Tedirginliği Artıyor

Dünya genelinde aşıların başlatılmasına rağmen Covid19’dan kaynaklanan vaka sayıları ve ölüm sayıları hızla artıyor.

Berlin’de son günlerde vaka ve ölüm sayısının artmasıyla ülkede endişe artmaya başladı.

Covid19 Almanya’da 52 kişide daha görüldü. Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelindeki Covid19 vakası sayısının 240’a yükseldiği belirtildi. RKI’ya göre Almanya’nın 16 federal eyaletinden 15’inde Covid19 vakaları tespit edildi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Kalem Müdürü Helge Braun, Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild am Sonntag’a “Salgının en tehlikeli fazındayız. Gelecek haftalar pandemiyi öngörülebilir bir süre içerisinde kontrol altına alıp alamayacağımızı gösterecek” dedi.

Braun, “Eğer vaka sayısı hızla artarsa gelecek virüs mutasyonunun aşıya dayanıklı olma riski de artıyor. O zaman yeni aşılara ihtiyaç duyacağız ve tekrar aşılama yapmak zorunda kalacağız” şeklinde konuştu.

Bölgesel yasakların uygulanması gerektiğini söyleyen Braun, “Son 7 gün içinde her 100.000 kişi içinde vaka sayısının 100’ün üzerinde olduğu yerlerde ekstra önlem ve yasak getirilmeli. Bölgesel sokağa çıkma yasakları önemli çünkü vaka sayısının en çok arttığı bölgelerde insanların ev ziyareti yaptığını tespit ettik” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.