Altın 389 Liranın üstüne Çıkabilir

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) Başkanı Mustafa Atayık, gram altın fiyatlarının 389 lirayı aşabileceğini söyledi.

“Altın yatırımı konusunda da önerilerde bulunan Atayık, “Yatırım için altın birikimi yapacaksanız kuyumculara gelerek fiziki altın alın” diye konuştu.

Ayrıca Atayık, yaptığı açıklamada, altın ve para yarışmalarınında , 4 ayı aşkın süredir Cobit-19 gündemiyle kendisine bir rota ve trend bulmaya çalıştığını ifade etti.

Bu durumda, yurt dışı borçlanma enstrümanlarıyla ilgili gelecek olumlu haber akışının, doların fiyatını 7 TL`den ilk etapta 6,90-6,70 TL aralığına çekebileceğini belirterek, “Aksi durumda, uzmanların öngörüsüyle altının gramında 389 TL ve üstünü görmesi olası olabilir” dedi.

Mustafa Atayık, “Unutulmamalı ki dünyanın tek gerçek parası altındır. Önümüzdeki aylarda piyasanın üzerindeki kara bulutlar dağılınca ons fiyatlarında aşağı doğru geri çekilişleri yeniden görebiliriz. Ancak öyle görünüyor ki haziran ayında dünya ekonomilerinde normalleşme sürecine geçilse bile salgın sürecinin ekonomilere faturası ve hasar tespitleri, ABD, Avrupa ve Asya ülkelerinden gelecek enflasyon, büyüme konusundaki veriler, altın ve döviz fiyatlarındaki rallinin bir süre daha devam etmesini sağlayabilir.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.